Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetnek ezek a dolgok a...

Lehetnek ezek a dolgok a fogzás miatt, vagy valami más baja lehet? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos múlt, még egy foga sem jött ki, csak alul látszik a két kis fehér dudor.

Két hete nagyon rosszul alszik éjszakánként, pedig eddig egész jó volt, cska néha kellett felkelnem hozzá visszarakni a cumit a szájába. Most pedig szinte félóránként nyöszörög, minidg inni kell adnom neki, és avissza a cumit a szájába. Lefekvés után 1-2 órát jól alszik aztán kezdődik ez a dolog reggelig.

Amúgy is úgy vezsme észre, hoyg többet iszik mint eddig.

A másik dolog, hogy 2 napja sokkal nehezebben alszik el. Kézben alvós és eddig úgy volt, hoyg láttam, hoyg álmos, felvettem és kb 5 perc múlva már aludt is. Most meg ugyanúgy látom rajta, hogy nagyon álmos, és mégis feszegeti magát, kiköpdösi a cumit, sír, nyöszörög, legalább 15 perc míg elalszik.

És mintha nyűgösebb is lenne, minden téren.

Amúgy nagyon sokat mosolyog, kacag, játszik, jön-megy, mint eddig.

Ezek a dolgok lehetnek a fogzás miatt? A ti babátok csinált ilyesmiket?


2009. dec. 20. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk is gyakrabban ébred, amikor jön a foga, és lehet a Tiédnek most egyszerre több is jön. Én nem javaslom, hogy itasd éjszaka, mert hozzászokik és ha semmi baja nem lesz akkor is ébredni fog. Cumi-simi aztán gyors kijövünk a szobából, az elején próbálkozott egy kis nyafival, de hamar hozzászokott, hogy vissza aludjon.

Sok sikert!

2009. dec. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen. Szerintem egyértelműen a fogzástól van.

A kislányomnak most jön az ötödik foga, és ugyanígy megy egész éjjel a nyűglődés, sajnos nincs mit tenni, maximum kicsit csökkenteni tudod a szenvedését homeos szerrel, és Dentinox-szal.


Nálunk az vált be - hát amennyire be tud ilyenkor válni bármi is - hogy este, lefekvés előtt kap chamomillát vízben feloldva, aztán éjjel, mikor sírdogál, akkor bekenem neki az ínyét dentinox-szal.


Így tudunk egy-két órát egybefüggően aludni éjjel.


Egyébként pedig - bár sokan ellenzik, de három hónapnyi éjszakai "ügyelet" után engem senki véleménye nem érdekelt már - amikor nagyon nyűglődős már olyan, kettő-három óra körül oda szoktam venni magunk közé az ágyunkba, és ott alszik még egy-két órát kicsit nyugodtabban, mert érzi, hogy ott vagyok, ha fáj neki, és segítek, ezért nyugodt.


Van, aki Viburcol kúpra esküszik, nálunk az nem vált be.


Nagyon sírós esetekben pedig marad a Nurofen Baby, azt adom neki, de azt csak vészhelyzet esetén, mert huzamosabb ideig azt nem szabad.


Kitartás!

Sajnos nagyon sok ilyen éjszaka van még vissza... :-(

2009. dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én éjszakánként max 1x adok neki 1 ml nurofent, de úgy vettem észre hogy a víz jobb neki. Talán azért is igényli a vizet, mert kicsit száraz a levegő, hiába párologtatok.

Most fél óra volt mire elaludt. Úgy dörzsölte hozzám az egész arcocskáját hogy szinte piros lett. A dentinox sajna nem nagyon használ, a dologél még kevésbbé, úgyhogy kapott 1 ml nurofent.

Most épp alszik szegénykém.

Köszi a válaszokat!

2009. dec. 20. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a fogzastol van,hamarosan lesz foga, ha feher a foginye. De az is lehet, hogy a szeparacios szorongas kezdodott el nala.
2009. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, kb.:2 éves korára az összes tejfoga kijön!
2009. dec. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, addig még van egy pár hónap....:)

Már van két kis fehér dudor az ínyén, de már vagy 2 hónapja. Jó lenne a kibújnának végre....

2009. dec. 22. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!