Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél év körüli (16-20...

Másfél év körüli (16-20 hónapos) babáitokról érdekelne pár dolog!?

Figyelt kérdés
Eszik kanállal, villával? Mennyire érvényesítik az akaratukat? Hol van a határ nálatok pl ebben: én idáig nem hagytam hogy játszon a távirányítóval, mert földhöz vágta, meg rágta, viszont oda is kéne adni kicsit hadd tanulja mi hogy van? Vagy pl nem adom oda neki az újságokat mert széttépi, de akkor hogy tanulja meg hogy kell szépen lapozni? Le lehet velük ülni pl rajzolni, gyurmázni? Milyen házimunkában "segít" és hogy? Mennyit vannak Tőletek külön (apa, nagyszülő, keresztszülővel) Mikkel játszanak amik nem kifejezetten játékok? Kapnak nasit? Ezen kívül ha van kedvetek bármit irhattok ami hasznomra válhat nekem vagy bárkinek :) Előre is köszi mindenkinek, írjatok jó sokan. :)
2009. dec. 19. 13:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Lemaradt: tv érdekli őket? csak mese? és egyedül nézik?
2009. dec. 19. 13:44
 2/9 A kérdező kommentje:
Bilizés, wc-zés? Öltözködés, vetkőzéssel mennyire próbálkoznak? (Kislányom pont most kelt és mire bementem hozzá a szobába, levette a harisnyát, bodyt, nadrágot és pelust és össze vissza pisilt :( )
2009. dec. 19. 13:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

vetkőzik, ahogy tud:) néha bilibe pisil, de legtöbbször a pelusba. kanállal ritkán eszik, villával eszik egyedül szépen. kanállal is sikerül néha, de akkor minden tiszta kaja:) akarata van, elég jól, de határt próbálok szabni neki. játszhat a távirányítóval, de nem akar. kikapcsolja, bekapcsolja, átkapcsolja a tv-t, amúgy nem érdekli. én adok neki újságot, mesekönyvet is. 8 hónaposan már szépen lapozott, ezzel sosem volt gondja. rajzolni szokott, de kb 2 percig köti le. porszívózik, port töröl, pókhálózni segít, felmos, ki-bepakol a mosogatógépből, főz:))) szóval mindent csinál, amit tőlem lát.

senkire nem hagyom, mert körülöttünk elmebeteg rokonok vannak csak. sajna az apja is képtelen foglalkozni vele.

mindennel játszik, edények, fedők, pakol a szekrényekben, szereli a porszívót...

nasit nem kap,legalábbis tőlem nem. az anyósom meg az apósom tömi szarokkal, de rájuk szólok, mert nem kell 1 19 hónapos gyereknek csokit enni... csak kissé nehezebb a felfogásuk mint 1 normális embernek... egyébként jön megy egész nap, eljátszik egyedül ha dolgom van, beszél kb 25-30szót.

19 hónapos és kisfiú.

2009. dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 17 hónapos.Villával nagyon ügyesen,kanállal kevésbé,de nem nagy rumlival képes enni.Volt már,hogy pelus cserénél fogta a kukiját és mondta,hogy "pipi",ilyenkor futás a bilihez,bele is pisilt,de csak állva hajlandó,nem ül rá.Pontosan tudja a határokat, sokszor hallom, hogy magát kontrollálja:nem,nem...amikor nyúlna a tűzhely gombjaihoz,a virágokhoz.

Egyébként meg szinte mindent szabad,ami nem veszélyes,törékeny...főzhet,kap nagy tésztákat,babot,azokat kevergeti,meri át egyik edényből a másikba.

Rajzolni nagyon szeret,gyurmázni csak óvatosan,nem szereti a ragadós,nyúlós dolgokat a kezébe venni,inkább nézi,hogy én csinálok különböző formákat.

Újságot,könyvet még soha nem tépett szét,kedvencei a szórólapok,gyakran onnan jut eszébe,mit szeretne enni.

Nasit kapna,de nem szereti az édességet, sós keksz a nasi vagy pombar.

A felmosáson kívül minden házimunkánál ott sertepertél körülöttem,adogatja a ruhákat(közben mondja,hogy melyik kié),főzésnél a fűszereket ő veheti ki a szekrényből.

Nagyon szeret fürdeni,órákig elpancsolna,ha lehetne.

TV-t nem nagyon néz,a reklámokra odakapja a fejét,viszont a gépen szokott vicces animációkat nézni,azokat nagyon élvezi.

Nálunk csak az evéssel vannak gondok,szerintem nagyon keveset eszik,ráadásul valami önkéntes fitness életmódja van,semmi kenyér,cukros dolgok,csak gyümölcs,hús,hal,zöldségek...esetleg kicsi rizs és tészta.

2009. dec. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy picit elszomorodtam. A babáitokhoz képest igen le vagyunk maradva.
2009. dec. 19. 15:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 16 hónapos. Villával szépen eszik, a kanalat nem hajlandó megfogni. Már egy hónapja egyedül iszik kétfüles müanyag pohárból. A távirányítót mindíg is hagytuk neki, csak sétálgat vele, néha nyomkodja a gombokat. Régebben próbálta a szájába venni, ekkor egy kicsit hagytuk, hogy megízlelje, de utánna elvettük tőle. Nem hisztizett érte. Amúgy van nem használatos (rossz) távirányító, ami az Övé. Az újságot régen Ő is gyűrte, tépte, de aztán leszokott róla. Most imágda a könyveket, szórólapokat. A Tescós újságot eggyütt nézzük át, persze a barkácsárúházak kínálatát is át kell lapoznunk. "Rajzolni" rövid ideig szeret, de inkább a ceruza felépítése és íze érdekli. Eddid egyszer gyurmáztunk, de azt az arcot láttátok volna! Borzasztóan undorodott tőle, inkább én éltem ki hajlamaimat. A házimunkából csak a törölgetés részét bíztam eddig rá. Meg meg szoktam kérni, hogy hozzon ide valamit, vagy tegyen oda valamit, vagy kapcsolja be a TV-t. Ja, a mosógépbe is bepakol. Az anyukámmal hetente egyszer, kétszer találkozik. Vagy Ő jön, vagy mi megyünk. Az anyósomékkal Havonta egyszer, kétszer találkozunk, álltalában mi megyünk. Bármivel játszhat. Ha "veszélyes" dolog, akkor az én jelenlétemben megnézegetjük a dolgot, megvizsgáljuk, hogy milyen részei vannak, kipróbáljuk, és elteszem (pl.: olló, életlen kés, gyertya, stb.) Mindent megmutatok neki. Nasinak, ha csokira és cukorra gondolsz, akkor azt nem kap. A csokit én sem szeretem, a cukrot meg pláne. Viszont uzsonna után szokott néka kapni túrórudit, Kinderpinguit, saját készítésű túrókrémet.

A bilivel próbálkozunk, ráűl, de még nem sikerült beleprodukálni semmit. A pelusozás egyre nehezebb, nem hagyja, hogy "rászereljem" a pelust. Élvezi, hogy pucér popóval rohangálhat. Hatalmasakat visongva futkározik ilyenkor a lakásba. Amúgy nem rohangászik, csakis pucéran.

TV-t ritkán néz, ha esetleg rajzfilmet nézünk, akkor ezt velem együtt. Van néhány kedvenc reklámja, arra felfigyel. A Széf-et is szereti, a nézőkkel együtt tapsol.

Az öltözködésnél és vetkőzésnél nagyon együttműködő, kivéve a kabátot. Egyszer a cipzárral véletlen becsíptem a nyakát, azóta nemszereti. Még csak a zoknijait veszi le egyedül, ha kérjük. A kiságyában szinte midíg leveszi, amúgy rajta van. Az altatással sincs gondunk, leteszem, játszik kb fél órát és alszik. Este néha sír, amíg kiérek a szobájából, de aztán végig alussza az éjszakát. Bár néha hajnalban felkel két és féldeci tápot enni. Minden nap sétálunk kb 1 órát. Imádja az állatokat, pláne a lovat. Örömében visít, ha meglát egyett. Az evéssel vannak néha gondjaink, van amikor napokig nem eszik, csak a táp kellene neki, meg a keksz. Aztán van, hogy egész nap csak eszik. Sajnos még mindíg pépeset eszik, csak kóstolgatja a mi kajánkat, neki külön főzök úgy, mint egy évvel ezelőtt. Lehet, hogy azért, mert csak elől jöttek ki a fogai, és még nem tud rendesen rágni? Erre csak éppen most gondoltam.

2009. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 19,5 hónapos.Kanállal szépen eszik, villával nem annyira. Pohárból egyedül tud szépen inni. A tv távirányítót nagyon szereti, tudja mire való pláne a film legjobb részénél kapcsolja el. A reklámokat szereti nézni, meg a neten a mese tv-t.Nagyon akaratos tud lenni. Az újságot szereti olvassgatni, igaz a végén apró darabokba kapjuk vissza. Amíg a bátyus tanul ő is "tanulni" szokott, olyankor rajzol szépeket néha a falra:).Már kezd vetkőzni, bár csak ritkán. Néha szól, hogy pisi, olyankor pelus le futás a wc-re többnyire pisil is.Söpörni meg porszívózni nagyon szeret. Ha bármi dolgom van nyugodtan hagyhatom apára, mamára most már jól elvan nélkülem is.Nasizni imád kekszet, ropit, túrórudit főleg eszik reggeltől estig.Bármivel eljátszik szinte ami nem kimondott játék. Most fűtésidénybe a kedvence a fát pakolni egyik vödörből a másikba. A számítógéppel csodákat művel ha nem figyelünk egy pillanatra.
2009. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19 hónapos a kisfiam. Nem eszik egyedül, villával néha, kanállal is csak egy kicsit. Nem igazán hagyom, szeretem etetni, és nem akarom újra festeni a konyhát:-) inni iszik egyedül, de azzal is jól eljátszik a ha kiönti a vizét. Öltözködésnél nagyon együttműködő, mutatja mit vegyünk,le vagy fel és tartja hozzá a kezét, v lábát. Nem igazán beszél, pár szót csak. Halandzsázik rengeteget, de mindent elmutogat és közben nyomja a rizsát:-)Akarata is fejlődik, ha vmi nagyon nem úgy van ahogy ő szeretné, akkor szép komotosan néma csöndben lefekszik a földre, vagy elrohan a másik szobába, pár másodpercre. Nagyon szereti a pakolást, mindent eldug a rejtekhelyeire, sorra szedem ki Apa ruhái közül a kisautóit. NAgyon szeret motorozni,szépen jön mellettem és az út végén mindig megáll.Gyerek társaságba akaratosabb. Szokott mesét nézni (dvd-t)főként reggel az ágyából.Nagymama és Nagypapa szokott rá vigyázni, meg a fiatal nagynéni is. Eleinte picit sírt,de már nagyon megszerette őket, rohan hozzájuk.Nasizni nem szokott egyáltalán, sok gyümölcsöt eszik, mindent szeret, nem válogat az ételek között. Rengeteget eszik. Nem teáztatom, vizet szokott inni (sokat), nem fogad el mást. KÖnyveket nagyon szereti, leül a fotelben és lapozgatja, nézegeti. Szereti ha könyvből mesélünk neki, mutogatja az állatokat.
2009. dec. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hónapos.Egyedül nem eszik,igz próbálkozik,hagyom is,majd magától.Akarata az van.Olyankor földhöz vágja magát,és indul a hiszti.Nekem csak 10 mp-ig,de ha valki felfigyel,és el akarja terelni figyelmét akkor rákzd mégjobban.Én olyankor otthagyom.Távirányítója saját van,az ujságokat csak kidobálja az asztal fiókjából,és ezzel le is tudja az olvasást.Nem rajzol,nem gyúrműázik,nem érdekli.Kv-t főz állandóan,a játék étkészlettel,amit tőlünk lát,kamionozik,dömpert tol,labdázik,vagy a bevásárló kocsit tolja körbe körbe,Segít törölgetni,a mosogató gépből kipakolni,a kisöccsét átpelenkázni(ő adja a pelust,meg a krémet nyomja)teregetni,a szekrényből kipakolja a müanyagedényeket,és ha megkérem nagyon sokszor vissza is teszi.Csütörtök péntek van anyósomnál,van amikor ott is alszik,hétfő kedd szerda anyukám jön vagy megyünk,szombat vasárnap együtt apával.Apa fürdeti,és altatja,meg reggel kakaóztatja.Nasi állandóan előtte van,van egy fiók ahol ropi napra meg kuki van oda benyúl ha megkíván valamit,de ahogy észre veszem inkább délelőtt csak.Édességet azt túrórudit tejszeletet,de uzsira csak.Jó étvágya van.Öltözni nagyon nem szeret,de ha jókedvébe van akkor mondja hogy mit kell adnia.Jába kezse haja.Beszélget mostmár nagyon sokat,ha hall valami neki tesző szót utánozza egyből,ha nagyon nem jól mondja akkor mondom neki hogy nézze hogy mondom én,és artikulálva lassan mondom,álltalában sikerül hsonlítania.
2009. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!