Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csináltatok mostanában házi...

Csináltatok mostanában házi "gipsz" lenyomatot?

Figyelt kérdés
Már kétszer neki álltam, de nem sikerült, hogy csináljam, 1-1bögre liszt,só,kanál olaj, víz, de milyen legyen az állaga, hogy ha belenyomom a tenyerét ne folyon össze,olyan gyurmás szerű? Valaki segítsen! Köszönöm
2009. dec. 17. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

szia

én egyszer csináltam, és sikerült

már nem emlékszem pontosan, de talán egy bögre liszt, és ugyanannyi só, és vizet annyit tettem hogy jól gyúrható massza legyen. az állaga, mint egy gyurma, bár a kezedhez ragadni fog...

aztán egy tányérra tettem fóliát, rá a masszát, kilapítottam szépen egyenletesre, és a tetejére is fólia, hogy a kicsi ne legyen maszatos

amikor felkelt a kicsim, még nyugis állapotában rá állítottam, és bele tenyereltettem a masszába

tökéletes lett

hagytam kiszáradni, aztán színes temperával kifestettem, és felakasztottam a gyerekszobába dátummal ellátva

remélem nem hagytam ki semmit

sok sikert

2009. dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
[link] Itt találst receptet. Úgy is csinálhatod, hogy elkészíted a só-liszt gyurmát , egy kerek sajtos dobozba teszed, legyen picit lágyabb. Belenyomod a babád kezét, lábát, majd gipszport elkeversz annyi vízzel, hogy az tejföl sűrűségű legyen, majd ráöntöd a lenyomatra. Így pozitív (domború) lenyomatot kapsz.
2009. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!