Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! 20 hós babámnál ma az...

SOS! 20 hós babámnál ma az orvos ekcémát állapított meg. Volt már v alakinek ilyen (mármint a babának)? Semmit sem tudok erről a betegségről.

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a legtöbb babának van :(

Kinövik.Remélhetőleg. Addig kezeld az orvos által felírt krémekkel! :)

Mondjuk én nem voltam az kiskoromban, mára az lettem. :(

2009. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szia,sajnos nekem és a babámnak is tejekcémája van.Nyugodj meg Ő még kinőheti,csak ki kell tapasztalnod,hogy mitől jön elő.Vannak homeos készitmények,és szteroidos krémek,ez utóbbit még nem igazán ajánlatos pici babán használni,de ha semmi nem segit muszáj.Nekünk a babe atópiás bőrre való testápoló és fürdető bevállt,bár most hogy beköszöntött a tél,előkerült az elocomos gyógyszertári kenőcs és a fürdető.A téli időszak nehezebb,jobban szárad a bőr,nyáron a napfény és a tengerviz jó hatással van rá,én zért szolizok.Plusz Ő már kaphat fényterápiás kezelést is,itt szegeden a bőrklinikán ingyen van.
2009. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sok babának van ekcémája. Itt vannak a vele kapcsolatos kérdések. Biztos benned is mermerülnek majd. Remélem segítenek.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=84&keres..

2009. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Honnan lehet tudni, hogy mitől van? Semmi változás nem történt sem az ápolásában sem pedig az étrendjében... Milyen kozmetikumokat( hintőpor, sampon, popsikenőcs- stb...) lehet használni?

A gyógyszertári krémeket már kiváltottam... Csak az arcán jött ki, de mindkét oldalon, eléggé nagy területen.

2009. dec. 4. 21:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak 1 évesen állapították meg az ekcémák. A felírt krémek nem igazán értek sokat. Szteroidot pedig nem nagyon akartam adni. A Babé termékek tényleg szupik, egy kicsit drágák, de nagyon gazdaságosak. 100 %-ban nem szűnt meg az ekcémája, de egy kicsit javult. Azért nem hagyott nyugodni a dolog és kértem beutalót a gasztroenterológiára (a háziorvostól), ahol megállapították, hogy lehet egy kis ekcéma is, de TEJALLERGIA. Most 1 évig (2 éves koráig) nem kaphat tejet és semmiféle tejszármazékot. Szóval inkább járj utána. Mi még nagyon az elején járunk, mert 2 hete nem kap semmi tejcsiset, de a bőre látványosan javult. Nem megijeszteni szeretnélek, de inkább járj utána. Egyébként mindkettőt (az ekcémát és a tejallergiát) is kinőhetik! Sok sikert!
2009. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem is volt, kb. 7 évesen nőttem ki. jött helyette a jó kis szénanátha. de még mindig jobb. gyerekkoromban véresre vakartam a hajlataimat kezemen, lábamon. orvosról orvosra jártunk, de akkoriban még nem nagyon érdekelte őket, hogy mi lehetett az. most már azért jobb a helyzet, aggodalomra semmi ok, ki fogja nőni, addig pedig ott vannak a krémek, amik azért jó eséllyel javítanak az állapoton. sose kezeltem betegségként, de azért kellemetlen.
2009. dec. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előttem szólókhoz még annyit tennék hozzá, hogy ha szteroidos krémet kell használni, akkor érdemes gyermekbőrgyógyásznak is megmutatni. Én ezt tettem, és kikevert krémet kapunk az ekcémás foltokra, ami csak a legminimálisabb szteroidot tartalmazza. Ha ez sem segít, emelhetik a szteroid mennyiségét, de nálunk ez a kevés hatóanyag is bevált.
2009. dec. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Baba korom óta ekcémás vagyok. Az ekcéma kiváltó oka a hideg száraz idő főleg a hajlatokban jön elő és ha nem tud szellőzni a bőr. Ez a téli időszak nagyon rossz. Ami még rátesz egy lapáttal a parfüm, dezodor, testápoló, mosópor, tisztítószer, öblítő...

Kezelhető!!!!! A legfontosabb hogy semmit ne válts le hirtelen ha használ. pl. mosópor keress olyat ami bababarát én biopont használok vagy a tomi mandulatejes változatát. Öblítőből pedig a babás silánt. A tusfürdőből pedig a babé omega3-ast.

Sajnos amivel a baba érintkezik az nem lehet vegyszeres de erre szerintem eddig is odafigyeltél. Inkább kétszer öblíts le mindent. Az általad használt dolgok is befolyásolják. Most ennyi jutott az eszembe!

2009. dec. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is volt pár hónapos korában. Nekünk az Eucerin fürdető volt jó (bár neki mindenhol volt a testén, nem csak az arcán). A bőrgyógyászaton pedig egy azt hiszem svájci krémet írtak fel, Elidel a neve. Baromi drága (5000 Ft körül volt akkor 6 éve), de nagyon jó volt. Mára kinőttük.
2009. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!