Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes kicsi lányom nagyon...

5 hetes kicsi lányom nagyon hasfájós. Mit tehetnék, hogy könnyítsek a fájdalmain?

Figyelt kérdés
Tudom minden baba más és más, de hátha tud vki hatásos módszert. Eddig az Infacolt próbáltuk, egy gyógyszertári görcsoldót, ma próbáljuk az édeskömény teát. Tornáztatom és maszírozom is a pocakját, de eddig minden hatástalannak tűnik. Ha vkinek van ötlete, szívesen veszem.
2008. júl. 17. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi mindent kipróbáltunk, infacol, espumisan, gripe water, mecsek baby tea,torna, massázs, végül a homeopatiás lycopodium segített. Igaz, mire oda jutottunk addigra 7-8 hetes lett, és lehet, hogyamúgy is megszűnt volna a hasfájása.
2008. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hasfájós korszakon minden baba átesik. Jót tesz a fájó pocira a meleg ( magos párna DM-ben lehet kapni ), a meleg fürdő, szopi közben is ellazulnak a babák, így csökken a hasfájás, egy puha takaróba bugyolálva ringathatod. Az infacol jó szer, könnyíti a szelek távozását, a GrippeWater gyógyvíz is be szokott válni, bár erős kaporíze miatt nemigen szeretik a babák, Az édesköménnyel óvatosan, mert sok babának nagyon megmozgatja a beleit ezáltal szinén megfájdul a pocakhuk, az ánizsmagból főzött tea a babának kifejezetten görcsöldó, és a homeopátiás golyócskákat is meg lehet próbálni.

[link]

2008. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia. Nekünk sem használt semmi,a homeopátia sem. Tényleg én minden dolgot kipróbáltam! Egy dolog segített csak,aminek te nem biztos hogy örülni fogsz.A diéta. Ki kell vonnod az étrendedből minden tejterméket, mindent ami fehér lisztel készül, minden édességet és cukrosat, minden halat és tojást,minden olajos magvat,mogyorót, plusz azokat amiket amúgy sem ajánlatos enni,a K betüs zöldségek amik puffasztanak és a gyümölcsök, eper, málna, citrusfélék.

Leírom nekem miből áll az étrendem. Rozskenyér, vagy teljes kiőrlésű barna kenyér,barna rizs,burgonya,ráma margarin, csirkemell sonka,pulykamell sonka,natúr csirkemell,vagy pulykamell,vagy karaj,olíva olaj, cukkíni, patiszon, paprika, uborka,fejessaláta, sárgarépa görögdinnye, alma,banán,szőlő. Multivitamin üditő 100%-os ásványvízzel higítva, kamilla tea, csipkebogyó tea, 100%-os gyümölcsteák mézzel. Tudom,hogy sokan le fognak hurrogni,de nálunk két nap után javulás volt és már nyoma sincs a hasfájásnak. Két hétig szigorúan betartottam,aztán most már reggel iszom egy pohár tejet műzlivel, ebédre eszem főzeléket is,aztán idővel szépen lassan vissza lehet majd térni a régi étrendhez. Remélem segítettem,pár napot megér szerintem,hogy kipróbáld! Én nagyon drukkolok, mert tudom min mész keresztül!

2008. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, vleg odafigyelek az étkezésemre, mert az édességet nagyon nem vetettem meg az utóbbi időben, és utánanézek a homeopátinak is, már többen ajánlották, aztán talán vhogy túléljük ezt az időszakot.
2008. júl. 17. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk is az étkezés segített.Infacolt és egy másik kanalast is kap a pici,de csak akkor nem fáj a poci,ha nagyon óvatosan eszek.Az elöttem válaszoló leírta nagyjából mit lehet és mit nem.Én még vajas-mézes kenyeret és sajtot eszek ezek mellé gyakran,illetve leveseket fűszermentesen.Húsleves és rántottleves főleg.No meg a spenót.Sokat fájt a gyomrom,idő kellet mire átálltam ezekre,de megéri.Közben babgulyásról álmodozom és csülökről.:)A lecsótól féltm,óvatosan kipróbáltam és jó volt szerencsére.Mi az édességet is bírjuk.Ki kell tapasztalni mit lehet és mit nem.Minden baba más.Sok sikert és kitartást!
2008. júl. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hajszárítóval fújj meleget a kis hasára. A zúgás is megnyugtatja és a meleg jó lesz rá. Ruhán keresztül és mozgasd a szárítót, nehogy sokáig egy helyben tartsd!
2008. júl. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!