Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a babámon...

Mit tegyek, hogy a babámon könnyítsek?

Figyelt kérdés

Éjjelente min. 10-szer feléberd, de inkább többször. Arra már rájöttem, hogy vagy egy kósza büfi bántja, vagy rosszabb esteben szélgörcse van. Az utóbbi a lényeges, mert egyszerűen nem tudok rajta segíteni. Hiába tornáztatom, semmi. Onnan tudom, hogy ez a baj, mert amikor már egy órán belül 4-5-ször is felkel és sír, s végül pukizik egy nagyot, csend van egy jó ideig. Reggel is, ébredés után nem győz durrogtatni. Este viszont valahogy belészorul. Hülyén hangzik, de tényleg.

Gondoltam arra, hogy a tápszer miatt lehet, váltottunk, s ugyanaz a helyzet.Aztán azt hittem a tea miatt van, s a gyümölcslé, így már estére csak a víz maradt, de semmi változás.

Én már totál hulla vagyok, abszolút nem tudom magam kipihenni, mert mire épp visszaaludnék, Ő ismét fent van. És hát szegénykém sem tud nyugodtan aludni.

Úgy sajnálom. Mit tehenék?

Amúgy lehet, hogy jön a foga is, de szerintem biztos, hogy a puki a gond, mert ha végre megszabadul tőle, akkor nyugi van. Egy darabig...

9 hósak vagyunk és 1-5,5 hónapos koráig 8,5-9,5 órákat aludt egyhuzamban.

Nem értem...


2010. júl. 5. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáltátok már a mecsek baby köményes teát??

Mikor az én kisfiam olyan pici volt,ő ezt itta,és nem is voltak ilyen jellegű problémái.

2010. júl. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a köményes teától csak rosszabb lett a helyzet. :( Nekünk az Espumisan csepp vált be. Na ettől kidurrogtatta magát a lányom és aludt reggelig. Volt, hogy 21 pukit hozott ki belőle egymás után. Szóval tuti hatásos. :)
2010. júl. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

5 hetes koráig is hasfájós volt.kkor kipróbáltunk mindent:Mecsek Baby, Infacol, Grippe Water, Espumisan, sima édeskömény tea,de semmi. Aztán rájöttem, hogy SOKKAL több büfit kell tőle várnom, mint más babáktól. Míg más evett, büfizett és nyugi volt, ő órákig eszegetett (nagyon keveset sokáig), s utána ÓRÁKON KERESZTÜL büfizett. Ez nem vicc:pl. vacsi volt 7kor, s még éjfélkor is azért nem tudott elaludni, mert bántotta a büfi. Pedig sokat és nagyokat büfizett addig is. Mikor rájöttünk, hogy ez a baj, éjjel, ha egyszer-egyszer felébredt, csak felvettem, büfizett és aludt tovább. Szóval mi valószínűleg akkor ezért voltunk hasfájósak.

S amióta jön a foga és eszik szilárd ételeket is, azóta kész őrület MINDEN éjszaka!!!

2010. júl. 5. 11:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi adsz neki enni? Ne adj semmi puffasztót. És éjszakára mit eszik, tejcit, vagy tápszert? Amúgy nekünk se vált be semmi hasfájásra, de 3 hósan kinőtte. Fektesd hason, úgy könnyebben kijönnek a "dolgok."
2010. júl. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

9 hósak elmúltunk, már egyre változatosabb az étrendje, de a zöldborsón kívül nem eszik puffasztó ételeket. Vagy én főzök meg neki krumpli, répát, párolok meg zöldségeket, répát, teszek bele májat vagy húst vagy tojássárgáját. Vagy az üveges bébételek (általában még a 6hósak, mert a darabosoktól még néha öklendezik).

Reggelire tápszer, tízóraira (nem mindig van) gyümölcs, ébédre főzelék hússal, uzsonnára vagy tejpép vagy gyümölcspüré, esére a fürcsi után tápszer.

2010. júl. 5. 11:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is kelt sokat este és mióta nem adok rá, csak egy szál badyt és úgy takarom be nem kel egyszer sem. Ez azért uis érdekes, mert soha nem izzadt. Úgy látszik ő így tud jól aludni.
2010. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

lefekvés előtt alapos fél órás büfiztetés, több pózban. felülteted, ütögeted a hátát. pocira a térdedre fekteted, ütögeted a hátát. válladra teszed, sétálsz vele, kicsit fel-le rugózol.

váltsatok mam cumisüvegre, olyanra aminek az alja szétszedhető, attól kevésbé nyel levegőt.

2010. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia, sztem első körben gondoan válogasd meg mit adsz neki, ne egyen semmi puffasztót. másrészt próbáljátok ki a gripe watert, vagy az espumisant.
2010. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!