Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYES, új baba kérdés? SOS?

GYES, új baba kérdés? SOS?

Figyelt kérdés

Rövid leszek.


A Fiam 2012. októberi.

2015. októberben lesz 3 éves. Ami ugye azt jelenti, hogy akkor kötelezően mennie kell óvodába.

Én akkor már a GYES-t fogom kapni. Ha mondjuk a Kisfiam tesójával azon évben esnék teherbe mikor belép a 3.-ik évébe, mondjuk 2015. márciusban lennék terhes - akkor utána hogyan működik a dolog?

Újból kiveszem a szabijaimat, táppénz, tgyás stb. ?

Tehát hiába jár le a Fiammal a GYES, attól még ha táppénzre jövök ismét akkor maradhatok itthon?


Bocsi ha zavaros volt, siettem :)



Köszönöm!


2014. jan. 17. 09:16
 1/2 anonim ***** válasza:
A nagyfiad oviba megy, Te pedig jogosult vagy a másik baba után minden kedvezményre ugyanúgy, mint az elsőnél. Én így tudom.
2014. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem.

Én úgy tudom, de ez a tavalyi verzió, a Tv. módosítás óta nem néztem utána, de a Kincstárban adnak felvilágosítást.

Szóval én úgy tudom, csak akkor jár a szerződéses béred utáni Tgyás, Gyed, ha 180 napnál kevesebbet vagy Gyesen az első babáddal. Ezt csak táppénzzel tudod megoldani. Csak így kapod azt az összeget, amit az első után. Ha végig gyesen vagy nem a béredből számolják, hanem a minimálbérből valahányszorosából. Azt hiszem.

Ha belevágunk a tesó projektbe, most 18,5 hónapos a fiam, akkor én táppénzre megyek a szülésig.

2014. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!