Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok depressziós a...

Csak én vagyok depressziós a baba mellett?

Figyelt kérdés
9 napos a babám és semmi örömömet nem lelem az életben... a napjaim ugyanolyanok, a baba csak sír és sír, én nem alszom már 9. napja, és a fél karomat odaadnám egy kis kikapcsolódásért... Önző vagyok, vagy felkészületlen? Vagy ez természetes?
2009. dec. 2. 12:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
egyetertek az utolsoval, soha senki nem mondta valahogy, hogy a kezdet ilyen nehez lesz... en is ketsegbe voltam esve, pedig hasfajos sem volt, csak sirt mert igy tudott kommunikalni. aztan kiderült, hogy altalaban ehes volt es az ugyanolyan erzes nekik, mint a hasfajas. nem hittem volna, hogy valaha jobb lesz, de az lett, kb. 3-4 honapos kora ota elvezem az anyasagot. csödtömegnek ereztem magam, hogy en vagyok az egyetlen, aki nem tudja kezelni a helyzetet, mert a baratnöknel nem lattam ezt a ketsegbeesest... aztan kiderült h ez normalis. nekem sokat segitett anyukam, 3 hetig volt itt, ö maskepp nyult a lanyomhoz, nem esett ketsegbe, ha sirt es en is tudtam igy lazitani. Neha ki kell kapcsolodnod, akar egy fel ora a zuhany alatt, amig valaki vigyaz ra es nem hallod, hogy sir. Es mindig aludj mikor ö alszik, ne takarits, fözz vagy egyebek!
2009. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

az én kicsi fiam 10 hetes. Hát, én is így voltam az elején... én azt csináltam, hogy etetés után, mikor elaludt a kezemben, felraktam a lábam a már odakészített székre, megpróbáltam elhelyezkedni amennyire tudtam, és így aludtunk, mert így nem kelt fel folyton. A kikapcsolódásra még várnod kell egy kicsit.

Nálunk egy egyszerű fürdést is meg kellett szervezni... :-)

apa felvigyázott, én tusoltam...

de ne aggódj, nemsokára jobb lesz. De tényleg...

ma már leteszem a játszószőnyegre és ott elvan egyedül :-)

csak mindig aludj, ha ő is alszik, mert miután sikerül kipihenned magad egy kicsit minden jobbnak tűnik majd.

Ja!!! és nemsokára elkezd mosolyogni, Egy mosoly után pedig minden addigi "gyötrelmet" elfelejtesz majd :-)

2009. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

az előző vagyok megint.

a párommal pont most beszélgettünk, és azon nevetett, hogy amikor én éreztem így és ilyen dolgokat mondtak, hogy majd jobb lesz, akkor mennyire nem hittem el... :-)

de már túl vagyunk rajta. szóval kitartás!!!!

2009. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia!

En is csatlakozom az elottem szolokhoz!

Nagyon nehez a kezdet,en is azt hittem h sosem lesz vege es en is egy csodtomegnek ereztem magam mert nekem se mondtak h ez ilyen nehez lesz.

De tenyleg hidd el 2-3 honapos kora utan mar jobb.

Nekem is gondom volt a szoptatassal,hasfajos volt a pici,kulfoldon lakunk es semmi segitsegem se volt,raadasul a ferjem is sokaig dolgozik.

Pici babad 9 nappal ezelott meg egy biztonsagos helyen lubickolt a vizbe,te etetted,semmire nem volt gondja.

Most mindent meg kell tanulnia.Maganak kell megemeszteni az etelt,minden uj es idegen a szamara es te vagy a MINDENE!

Az anyasagra nem lehet igazan felkeszulni.Olvashatsz barmennyit de amikor ott vagy az adott szituba akkor fogsz megtanulni mindent.

Minden kezdet nehez de ne add fel.

Bizdra mamakra vagy akar a parodra a babat es ulj be a kadba,menj el vasarolni egy oracskat es mindig aludj ha alszik a kicsi.

A haztartassal most ne torodj,fozessel se.Legyen otthon mirelit kaja amit gyorsan meg lehet csinalni.

Kitartast es fel a fejjel!

5 honapos kisfiu anyukaja

2009. dec. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam. :) Hasfájós baba, semmi nem jó neki, nem aludt, csak sírt egyfolytában. Tápszeres, mert szoptatni sem tudtam. Akartam!!! Tiszta idegroncs lettem.

Aztán 3-4 hónapos korára nagyjából megszoktuk egymást. Már nem érdekel, hogy egyedül toloncolom az utcán, van útvonalunk, és nem trécselek egy másik mamival. A lányommal beszélgetek.

Most lesz 6 hónapos és csodálatosak a napok Vele. Imádom. Ahogy rám néz és mondja hámmámamamama :)Meg nevet, meg nyújtja a kezét, hogy "vegyél fel, vigyél az ablakhoz nézelődni" :D Igazi ölbebaba, de nem bánom, olyan gyorsan nő.

2009. dec. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Van természetes segítség! Valószínűleg van egy kis gyermekágyi depressziód is, meg a baba hasfájóssága miatt is sírhat, de azért is, mert érzi rajtad a feszültséget és ez oda-vissza hathat! Mindkettőn lehet segíteni! A gyermekágyi depresszió sajnos egyre gyakoribb jelenség. Megoldása orvosi szinten még mindig leginkább az antidepraszánsokkal történik, szedálás, stb., ami sokszor még súlyosabb gondokat okoz, ahogy te magad is érzed és leírtad. Az oka legtöbbször a terhesség alatti tápanyagok hiánya amely a nem kismamáknál is ilyen következményekkel járhat. Nem mindegy, milyen tápanyagokat szedtél a 9 hónap alatt és szedsz most! Tudok segíteni benne, 16 éve ezzel a témával (is) foglalkozom, ha gondolod, írj privátban, vagy küldj privátban telefonszámot,felhívlak és ingyen adok szaktanácsot, segítek minden ilyen esetben természetes anyagokkal, vagy átküldöm e-mailon az erről szóló tanulmányomat.

Amit a baba "kiszedett" belőled, azokat kell pótolni és a problémád megszűnik, a kicsi meg a nyugodt anyucit látva megnyugszik, ha poci fájna, arra is van természetes segítség! Beszélni kéne a problémákról - kérdezz-felelek :) Jelentkezz bátran, segítek!

2014. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!