Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért, mitől lehet ijedős egy...

Miért, mitől lehet ijedős egy baba? "Elmúlik"? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
mit értesz azon, hogy "ijedős"??
2009. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is ijedős, ha apa tüsszent, vagy köhög, összerezzen, mozog keze-lába szegénykémnek. Amikor kisebb volt, szinte mindentől megijedt, pl. a műanyag flakontól, ha reccsent, a tányérok zörgésétől, a szék hangjától, amikor kihúztuk az asztal alól, meg ilyenek. Ezek elmaradtak szépen lassan, már 6 hónapos, egyre kevesebb zajtól riad meg. Szerintem nincs mit tenni, idővel elmúlik.

Remélem tudtam segíteni.

2009. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ilyenre gondoltam, amiket a 2. válaszoló írt, hogy a zajokra összerezzen, sír.

Unokatesómék kisfia ilyen és kíváncsi vagyok, hogy mitől lehet ilyen egy kisbaba, mi válthatja ki esetleg ezt a reakcióját.

2009. nov. 25. 22:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Szerintem ez alkati kérdés, érzékenyebben reagálnak a külvilágra, nehezebben alkalmazkodnak a kinti életre. Finomabb a kis lelkük. Szerintem nincs semmi különösebb dolog mögötte, ahogy növöget, úgy csökken az ijedések száma, fokozatosan hozzászokik az itteni zajokhoz, mert ugye a pocakban nem sok hangos zaj volt.

Minden baba különbözik, ők ijedősebbek.

2009. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!