Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok hogy jelzi ha...

A babátok hogy jelzi ha aludni akar? A Ti babátok is felébred fél óra után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 hónapos a kislányom, és nagyon ügyesen el tud aludni egyedül ha jókor teszem le. De még nem egyértelmű hogy mit jelez ha aludni szeretne. Viszont fél óra után felébred. Délelőtt vissza tud aludni de ilyenkor mér nem. Miért ébred fel?

sziasztok


2009. nov. 25. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez, bár már 5 hónapos. Vida Áginál olvastam, hogy lehet, hogy túl korán rakjuk le. Viszont, ha álmos, akkor a mi babánk üvöltözik (ezen nincs mit szépíteni), így nem tudok vele tovább mit kezdeni. Másrészt egyre jobban érdekli a külvilág, egyre fogékonyabb minden apró neszre és szerintem a saját rezdüléseire is.
2009. nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ásítozik akkor még nem eléggé álmos, meg kell várni amíg dörzsöli a szemét vagy az arcát,fülét. A babáknál az első 20-30perc éber alvás, ha az idő alatt megzavarja valami(kutyaugatás,fájdalom,kaki)akkor felébred. Vannak akik visszaalszanak maguktól és vannak akik anyának szólnak hogy segítsen neki. Ha kaja után nem vársz egy órát az alvással, akkor az emésztési dolgok is felébresztik, ezért javasolt evés után minimum egy órát várni az alvással.
2009. nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 11 hetes. Ha álmos, akkor ásítozik, dörzsöli az arcát, szemét, elkezd nyüszögni. Ha nagyon fáradt, akkor szabályosan ordít.

Egészen máig jól aludt. De csak hason. Éjszakát végigalussza, reggel és koradélután is alszik 2-3 órákat. Ma viszont max 20-40 perc. Babakocsiban sosem alszik fél óránál többet - háton fekszik benne.

A hosszú nappali alvások azért úgy zajlanak, hogy időnként felsír a cumijáért.

2009. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 3 hónapos,ő iszonyúan tudja a szemét dörzsölni ha álmos.Tépi a fülét is.40 perceket alszik napközben.
2009. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém csak két dolog miatt sírt eddig, ha éhes volt vagy ha álmos. A kaja miatt már nincs gond, már beállt a napirend, szóval ha nyűgösködni kezd, én tudom, hogy álmos. Most már a szemét is dörzsöli ilyenkor. Napközben általában ő is fél órákat alszik, de azt többször. Sokszor nehéz eltalálni, hogy mikor tegyem le aludni, mert vagy nem akar még elaludni, vagy már késő és sír. 4,5hónapos, eddig egyszer futottam bele, egy közel másfél órás üvöltésbe, nem vettem észre idejében, hogy fáradt, és a végén már a fáradtságtól nem tudott elaludni.
2009. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!