Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Panelben lakok! 1 ev koruli,...

Panelben lakok! 1 ev koruli, naponta meg 2x alvo babatokkal hogyan oldjatok meg a setat?

Figyelt kérdés

10 korul alszik egyet, es hat mire delben megebedel (nagyon lassan megy az eves, minimum 30 perc), mar dorzsolgeti is a szemeit hogy johet ismet az alvas.

sehogy sem tudom "atprogramozni" a dolgokat. igy vagy elmarad a seta, vagy este megyunk, vagy nagy kesore (4-5kor) elalszik seta kozben en meg fagyoskodom a kinti hidegeben.


2009. nov. 25. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd le 10 előtt.
2009. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, én is panelos 1 év körüli anyuka vagyok.

A babám napirendje:

7 órakor ébred, rögtön reggeli

9- 10:30 alvás

11: ebéd

14:30- 16-ig alvás

du.5: uzsi

este fél 8 fürdés, utána vacsi, majd alvás.


Mi a 11 órás kaja után szoktunk sétálni menni. Nálunk is legalább fél óra, szóval leghamarabb 11:30-kor szoktunk elindulni. Mivel már nem nagyon szeret babakocsizni, mióta mozgékonyabb, ezért csak közért, piac, stb, max 1 órát vagyunk lent. Legkésőbb 1-re már mindig itthon vagyunk, de inkább hamarabb.

Esetleg próbáld úgy, hogy a 10 körüli alvása legyen a séta. Vagy menjetek 10 előtt, hogy alvásra hazaérjetek.

Vagy ébredés után rögtön séta, hogy ebédre hazaérjetek. Lehetőség van egy csomó, próbálgasd.

2009. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hat azt meg sem probalom, mert mire tol vagyunk a reggelizesen (9korul) es o is es en is elkeszulnek, arra mar 10 ora van. en altalaban akkor jutok odaig hogy reggelizzek amikor o elalszik. egyutt nem tudunk mert mind az en tanyeromat bamulja. ö-ö-ö-ö és ki sem tatja a szajat
2009. nov. 25. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értelek akkor miért nem adsz a tiédből hiszen már elég nagyok vagytok. Reggeli és az alvás után vidd le. Nem baj ha csúszik az ebéd egy kicsit. Esetleg egy kis kukit vagy kekszet becsomagolsz és azt lent is megeheti ha nagyon éhes kezd lenni.
2009. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig ez a legjobb időszak, és télen ennél jobb nem isl lehetne a napirend, hogy pont a két alvás közötti időre esik a nap legmelegebb része.

Mire felébred, készülj el, és rögtön menjetek sétálni, így egy óra múlva sokkal jobban fog esni neki az ebéd. Pár szem gyümölcsöt vigyél magaddal, azt tudja majszolgatni, ha éhes.

Én ekkor már nem babakocsiban sétáltattam, hanem lábon (feltéve hogy tud járni). Igaz, hogy 50 métert mentünk fél óra alatt, de nem csak arról szólt, hogy én kutyagolok, ő meg kényelmesen bealszik.

Mi együtt reggelizünk és ebédelünk, kicsit macerás, de így tanulja meg a baba, hogy az evés társas elfoglaltság. Egyévesen simán eheti azt, amit Te (már ha nem szalonnát reggelizel kolbásszal:-)

2009. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

13 hónapos a kisfiam és reggel 9 körül megyünk minden nap ki a szabadba,a reggeli tej után, leginkább a piacra, bevásárolok és a parkban kedvére hintázhat, gyakorolhatja a járást, szaladgálást, kergeti a varjakat, néha hazafelé is gyalogol félútig. Attól függ milyen kedve van. Néha bedob közben egy sajtos kiflit ha éhes, de inkább itthon eszik velem 3/4 11 körül, délben lerakom aludni és ebédre felkel. Mi kb 2 körül ebédelünk, 5-6 kor van uzsi, vacsora meg este. Ha jó idő van, még délután is lemegyünk, de akkor csak gyalog babakocsi nélkül totyogni :). Sajna én szürkületben nem látok, úgyhogy ezek az alkalmak kezdenek csökkenni.

2009. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én fiam 1 éves lesz csütörtökön és fél 10től alszik 11ig. Ilyenkor már nem megyünk, mert készülümk az ebédre, majd ebédelünk. 1-fél2 körül lemegyünk, és általában fél3ra hazaérünk, mert 3tól alszik még fél5ig. Este már nem szeretek lemenni vele, mert sötét van, és már hidegebb is az idő.

Szerintem te is vidd le nyugodtan ebéd után! Mi mindig a játszóra megyünk, ott sétálgat, leveleket gyűjt, stb. Nagyon jól elvan, tegnap például, majdnem ottragadtunk, mert 3kor értünk haza. Az ágyba szinte már úgy zuhant be, de még maradt volna a téren. :) Szerintem a te babád sem fog bealudni, biztos ő is szeret sétálgatni. Ha pedig mégis elalszik, akkor te sem fagysz meg, úgyis jó idő van, süt a nap!

2009. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!