Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csinálnátok (alvás...

Hogy csinálnátok (alvás napközben)?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kislányom. Eddig napközben 2szer aludt. Kb. 11:00-12:30, 16:00-17:20 között. Múlt héten egyik nap úgy alakult, hogy kimaradt a de-i alvás és csak f1 felé tudtam letenni. 2 órát aludt és utána estig fent is volt minden gond és nyűglődés nélkül. 8-kor, f9-kor kell és f9-9 körül tesszük le este. Hogy altassam, hogy rendszer legyen belőle? Kezdjük el a napi 1 alvást, vagy ahogy kívánja a kis szervezete? Nagyon össze-vissza nem akarnám csinálni, mert szeretném, ha megszokná és lehet, hogy önzően hangzik, de én is szeretném tudni, hogy hogy tudom ütemezni a napot, a házimunkát, egyebeket. Igaz, hogy bölcsibe csak szeptembertől megy, de addigra mindenképp jó lenne, ha megszokná az egyszeri alvást.
2009. nov. 25. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
1 éves kisfiam maga "oldotta" meg az átállást, de az elején kb. két hétig úgy alakult, hogy egyik nap egyszer aludt, másnap kétszer. Szóval egy kicsit kiszámíthatatlan volt, de szép lassan rendeződött.
2009. nov. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha nem álmos, akkor ne tedd le. most áll át valszín az 1szeri alvásra.
2009. nov. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy az ő szervezete kívánja, úgy legyen. Szeptember még messze van, addig probléma nélkül áttál majd az egy alvásra. Ne erőltesd! Lehet jó napja volt, kibírta az 1 alvást, de lehet hosszútávon még nem bírná.
2009. nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is kb. ilyen idős korában kezdett átállni a napi 1x-i alvásra. A délelőtti alvás mindig kitolódott egy kicsit, végül már dél- f1-re. Most 22 hónapos és már nem nagyon akar aludni, de muszáj letennem, mert ő is megy bölcsibe és ott ugye van déli alvás.

Szerintem is, ha úgy látod, hogy már nem igényli a 2x-i alvást, ne erőltesd.

2009. nov. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!