Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért pörög fel estére 11...

Miért pörög fel estére 11 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Nappal olyan szépen elvan. Nyugodt, játszik, játszunk, mosolyog ha álmos szépen el tudom altatni. Na de az esti fürdés után... Mint aki bekávézott, pörög, ugrál, kiabál nagyon él. Ilyenkor mondják hogy a vesztét érzi. 7 kor fürdik, utána vacsi játék. 9kor már álmos és nem tudom letenni aludni, 10ig szenvedünk, nem bír elaludni. Mitől lehet ez az esti pörgés?Elmúlik?
2009. nov. 25. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Unokatesóméknál volt ugyanez, ő áttette a fürdetést reggelre egy időre. Az ő fia annyira imádott fürdeni,hogy teljesen bepörgött tőle. Próbáld ki, lehet beválik.
2009. nov. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbáld kicsit felcserélni a sorrendet, vagy kitolni a dolgokat. Az is lehet, h az esti játék pörgeti fel. Leírom, nálunk hogy megy már kb 3 hónapja (most 13 hónapos):


fél 7 körül vacsora velünk együtt (ez az elején babatej volt, most már szilárd), utána játék kb 20-30-40 perc, attól függ, mikor ébredt délután. Fürdés, kb 15-20 percig bohóckodnak. Aztán pizsibe öltözés és "hentergés" a nagy ágyon. Ez annyit jelent, hogy ilyenkor már nem szabad a földre mennie, hanem az ágyon játszunk, bújik, ide-oda gurul. Amióta a szilárdot kapja vacsira, azóta a babatejet áttettük fürdés utánra, így a nagy hentergés közben megiszogatja szépen a kb 2 dl babatejet. Amikor megitta, akkor még dobálja magát egy ideig, de egyszer csak "úgymarad". Hasra vágja , kicsit hintáztatja magát, és elalszik. Szóval a fürdőből kb fél 8-kor jönnek ki, általában legkésőbb fél 9-re bealszik.

Viszont: anyukáméknál az emeleten van az ágyunk. Úgy gondoltuk, hogy a nappaliban a földre terített paplanok képviselhetnék az ágyat, és akkor mindenki csodálhatja közben :) de hát a gyerekem nem hülye, észrevette, hogy itt tulképpen a földön van, úgyhogy el is kezdett rohangászni meg pakolni és úgy felpörgette magát, hogy kb 1 óra kellett, mire el tudtuk ringatással altatni. Szóval lehet hogy nálatok is az esti játék pörget...

Na jó hosszú és kusza voltam, remélem azért segítettem egy kicsit.

2009. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Ma megpróbáltuk az esti játékot nyugodtabbra venni és láss csodát már alszik is a leányzó! Köszi a válaszokat!
2009. nov. 25. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!