Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes babám szinte ugyananny...

7 hetes babám szinte ugyanannyit eszik (630-730 g), mint 1-2 hetes korában. Hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Akkor még a 3,5 kilójához ez sok volt, de most már az 5 kilóhoz elvileg kevés (a közismert képlet alapján), nem akar többet enni, pedig van tejem bőven. Az elmúlt napokban nem is hízott olyan mértékben, mint eddig...
2009. nov. 25. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! egyáltalán ne aggódj emiatt! Vannak kevésbé gyarapodós időszakaik. Nálunk például 7 hetesen örültem ha 450-et megevett a fiam, míg 2 hetesen volt, hogy 550-et evett!


Heti 15-20 dekát kell hízniuk. Ha ez megvan, akkor semmi gond. Ha egy héten kevesebb, az sem gond, csak átlagban legyen meg.


Tanács: én sokkal nyugodtabb vagyok, mióta nem mérem mennyit eszik, csak a súlyát. Mi minden este fürdés előtt lemérjük, de heti 1 is elég lenne.

2009. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia


Ha ez megnyugtat az én babám szerintem 7 hetesen jóval többet evett,mint most majdnem 4 hónaposan.. Én is mindíg mértem,hogy pontosan mennyit is evett..,de már nem méricskézem,mert tudom,hogy így is gyarapszik a súlya rendesen,tehát baj nem lehet..:) Az első 2 hónapban több,mint 1300 grammokat hízott,és az utolsó mérésnél volt,hogy csak 900 gramm jött össze neki,de így sem sovány..:) Már majdnem 7 kiló,és 64 cm.


Szóval te se aggódj!

Minden rendben van a babáddal! :)

2009. nov. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sosem mértem mennyit eszik a kisfiam, mert szépen gyarapodott. Aztán kíváncsiságból megmértem megeszi-e a 900 ml-t (mert 6 kg, 3230-al született), és kiderült annyit eszik mint a te babád. Védőnő szerint nem gond hogy nem eszi meg az adagját, mert így is hízik havonta egy kilót.

2009. nov. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
előző vok: az lemaradt hogy 3 hónapos
2009. nov. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a képleteket, számokat, a babák nem gépek.

8,5 hónapos a lányom, naponta 4x szopik még és talán a ötször megmértem mennyit evett,akor is egy etetést.

Ja és ő csak havi fél kilókat hízik születésétől fogva és ezt szigorúan tartja, se többet se kevesebbet.

Pedig az elején sok baba többet hízik, aztán később meg vannak akik semennyit hónapokig.

2009. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 25. 11:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!