Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisfiam még nem...

8 hónapos kisfiam még nem aludta át egyszer sem az éjszakát.2hete se éjjelem se nappalom éjjel 2 óránként van fent és sir nappal egész nap nyűglődik már alig várom hogy aludjon. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mi lehet a baj, nem fogzik, igaz nemrég felállt, nem tudom ehhez köze lehet. Már nem sokáig birom és a párom se igy jár dolgozni, mint egy élő halott
2009. nov. 25. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Volt már, hogy hagytad, hátha visszaalszik? Mennyi időt vártál? Mindíg felveszed, kiveszed az ágyból?


Az ekkora gyerekek többsége azért nem alussza át az éjszakát, mert "nem hagyják"

Ahogy a felnőtteknek is, a gyerekeknek is szakaszokból áll az alvása. A mélyalvésok között vannak éberebb időszakok. Meg kell tanulniuk, ezekből "visszaaludni". Ilyenkor előfordul, mozgás, nyögsécselés esetleg sírás is. Csecsemőkorban, ha ilyenkor hagyjuk a gyerekek legnagyobb része visszaalszik. Ha ilyenkor felveszzük, etetjük, akkor ezt a ritmust tanulja meg és nem tanulja meg áthidalni ezeket a szekaszokat.

Később természetesen nehezebb, de előbb utóbb meg kell tanulnia, mert különben felnőtt korában is nagyon rossz alvó lesz.

2009. nov. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem szakember moindta, hogy akkor kell aggódni, ha 5 éves koráig nem alussza át az éjjelt. sok baba van úgy, hogy egyzserűen még nem alkalmas rá az idegrendszere. Szerintem az ilyen babákat nehezen vagy sehogy nem lehet betrenírozni, hogy márpedig aludjanak. Az más kérdés, hogy te hulla vagy, az nem jó. nekem 11 hós, és hasonló cipőben járunk. egyetlen egy átaludt éjszaka nincs mögöttünk....mostanában pláne pocsékul alszik. Mi emiatt együtt alszunk, így legalább vmennyit (na nem sokat) én is tok pihenni. akinek átalussza a baba az éjjelt, az könnyen beszél, annak foglama sincs. Vagy akinek nem oylan a babája, hogy megpróbálta ilyen-oylan módszerrel az éjjelalvásra szoktatni, de csak csillapíthatatlan zokogás lett a vége....
2009. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
5 éves koráig én megőszülök,tegnap elvittem az orvoshoz nincs e valami baja amit nem vettem észre,ő is azt mondta nem kell mindig felkelni és kikapkodni az ágyból,hát nem tudom ,sajnos most egy szobás lakásban lakunk,igy nagyon nehéz megállni és próbáltam már hagyni sirni,de nem csillapodott egyre erősebben sirt.Hát kinek van szive órákig ezt hallgatni?
2009. nov. 26. 08:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!