Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok az apró fehér pöttyök...

Mik azok az apró fehér pöttyök a babám orrán?

Figyelt kérdés

3hetes a isfiam,születése óta az orrán vannak ezek a pötyik és akkor még nem is szopizott,szóval allergia sem lehet...akkor mik ezek v mitől vannak? Hormonoktól? Mikorra múlnak el

Várom válaszaitok!-Köszönöm! :O)


2009. nov. 25. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen a hormonoktól (anyai hormonok miatt), nálunk az egyik cicije is be volt "dagadva". 5-6hetes korára multak el. A gyerekorvos azt mondta, a cicidagadás még előjöhet, ameddig szopizik.

Boldog babázást!:)


7hetes kisfiú anyukája

2009. nov. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen volt mikor megszületett már akkor. Aztán fokozatosan elmúlt egy pár hét után.
2009. nov. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is voltak ilyen pöttye, de néhány hét után elmúltak... Ne ijedj meg, ha esetleg a pofiján is lesznek, azok is elmúlnak és az a tejtől lehet... ma már gyönyörű kis nózija van... :-)
2009. nov. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A verejtékmirigyek még nem átjárhatóak,attól lesz fehér pöttyös az orra,szeme körül vagy a homloka.Vékonyan be lehet kenni Neogranormonnal,de anélkül is szépen elmúlnak pár hét múlva.
2009. nov. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiamnak is voltak ilyenek. Nem tudtam először, hogy mitől van, de a védőnő mondta, hogy az anyai hormonok okozzák, sőt a kisfiamnak 1-2 napig véres volt a vizelete, a kórházban mondták, hogy ez a hormonok miatt van. A gyagyás anyósom ki akarta nyomni a gyerek orrán ezeket is a kis fehér pöttyöket, de nem hagytam neki.

2009. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
anyai hormonhatás, ahogy a cici dagadás is. a duzzadt herezacskó is élettani jelenség.
2009. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aranyos a kérdés, az én picuromnak is ilyen az orra, még vicceltünk is vele, hogy mitesszerek, mert már serdül, olyan nagy fiú! :) Az én kisfiam 6 napos most és még nem tűntek el ezek a pöttyök! De egy percig sem aggódtam miattuk, tök természetesnek véltem! :)
2009. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 3-4 hóig volt pár darab nagyobb fehér pötty a pofiján. Úgyhogy még azért sokat kell várni.

De ezek a babucik még így is nagyon édesek! :)

2009. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

A "gyagyás anyós"-ból sztem mindenhol van egy :D

Tőlem mindig azt kérdezi,h ez meg az miért van és miért sír a gyerek?! Na ezert teszem fel itt nektek a kérdéseimet,h értelmes válaszokat kapjak! :O)

2009. dec. 1. 08:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!