Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy állítsam át a napi...

Hogy állítsam át a napi egyszeri alvásra?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos, márciusban megyünk bölcsibe. Még kétszer alszik nappal, így eléggé el van csúszva a napunk ahhoz képest, ami majd a bölcsiben lesz. Általában fél 8-kor kel, aztán fél 11 felé kidől, és legalább fél 1-ig alszik. Aztán délután 4 felé dől ki újra, általában fél 6, 6-ig szunya, így nem igazán tudom letenni este fél 10 előtt. Előfordul sokszor, hogy kihúzza délelőtt 11, fél 12-ig is, de akkor már annyira fáradt, hogy inkább alvás után ebédelünk. Szépen lassan, a következő 3-4 hónap alatt szeretném átszoktatni a napi egyszeri alvásra, lehetőleg ebéd után, olyan dél, fél 1 körül. Hogy csináljam? Valakinek tapasztalata, ötlete? Már csak azért is jó lenne, mert ha egyszer aludna, dél körül, akkor délután már korábban fent lenne, este is korábban tudnám letenni, és reggel is korábban kelne, mint fél 8, mert a bölcsibe majd 8-ra azért oda kell érni.
2009. nov. 24. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
gondolom nem ezt a választ várod, de szerintem sehogy. ha álmos, akkor aludnia kell, bölcsi ide, bölcsi oda.
2009. nov. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, természetesen Én is ezt gondolom, de akkor mi lesz a bölcsiben? Ott az a rendszer, hogy 8-ra érkezünk, és a gyerekek csak ebéd után alszanak, olyan dél körül van az alvásidő. Kislányom, ha most felkelne pl. fél 7-7 felé, hogy odaérjünk a bölcsibe 8-ra, nem bírná délig.
2009. nov. 24. 08:38
 3/6 anonim ***** válasza:

sehogy.

10 hónapos baba még jó, hogy álmos.

az lenne a megoldás, ha reggel tovább aludna. próbáld meg, hogy nem indítod el a napot már fél 8kor.

az enyém is 10kor fekszik, és reggel 9-fél 10ig alszik. persze nem járkálok a lakásban meg ilyenek, hogy tudjon aludni.

2009. nov. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem tudod te rászoktatni. Ahogy számolom 3,5-4 órát alszik még nap közben. Ennyit egybe nem hiszem hogy fog aludni. Jelzi ő ha elég lesz egy alvás, és bölcsiig ez szerintem meg is oldódik, mert bkb 1 éves korban váltanak 1 alvásra. Ne erőltesd szerintem. Az én lányom már 9 hós korától csak egyszer hajlandó aludni, de van hogy 3 órát, van hogy egyet.Egy ismerős 13 hós kislány viszont még mindig kétszer alszik, kb 1-1 órát. Gyereke is válogatja.
2009. nov. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. a fiam 1 éves koráig napi 2szer aludt. akkor meg magától, 1 nap alatt átállt a napi 1re. február elején nézd majd meg, h mennyit alszik, és akkor próbáld kitolni a dolgot.
2009. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó, akkor hagyom. Természetesen, nem akarnám erőltetni, remélem márciusig kialakul ez magától is Nála, csak annyira aggódom Érte, mert tudom, milyen nyűgös tud lenni, ha nem alhat, mikor álmos, és félek, hogy a bölcsiben sz.rni fognak rá, hogy Ő aludna, és ott fog kínlódni. Mindenesetre, decemberben úgyis be kell mennem egyeztetni, majd megkérdezem Tőlük, hogy mi lesz, ha még mindig kétszer akarna akkor is aludni a manóm. Viszont, ha nem áll át magától, reggelente ébresztenem kell majd szegényt, mert magától nem ébred fel reggel fél 8 előtt, inkább 8 felé, de a bölcsibe meg oda kell érnünk időben, sőt, Nekem is be kell majd érnem a munkahelyemre 8-ig. Hát, érdekes lesz. :-(
2009. nov. 24. 08:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!