Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok mikor, és hogyan állt...

Babátok mikor, és hogyan állt át a napi egyszeri alvásra?

Figyelt kérdés

A fiam eddig úgy aludt, hogy este 9től reggel 8-ig, vagy fél 9ig egyhuzamban. Délelőtt 10 körül kb. egy órát, délután 2 körül kb. háromnegyed órát.

Mostanában elkezdte azt csinálni, hogy reggel fél 8körül félálomban eszik, és rögtön alszik tovább fél 10, 10-ig.

Először emiatt a délelőtti alvása délre csúszott, a délutáni pedig 5re, ezért este csak 10 kor aludt el. Ma pedig már én ébresztettem reggel fél 10-kor, és teljesen kimaradt a délelőtti alvás.

Nemsokára egy éves lesz. Nem korai ez még? Elég ennyi alvás neki?


2011. okt. 8. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Huh, szerintem ne aggódj, az én fiam is lassan 1 éves, és sokkal kevesebbet alszik!

Este 8körül teszem le, éjjel kel 1-2x és már fél7kor fent van.

Ezután 9-fél10 körül fél óra alvás, aztán 1 körül jó esetben alszik egyhuzamban 1,5 órát, de ez baromi ritka, általában fél órát alszik, és vissza kell altatnom, mert különben nem birná estig...

De az elmúlt napokban nekünk is felborult a délelőtti alvás, nem akart elaludni, így tolódott az egész napirend, én is arra gyanakodtam, hogy lassan átállunk az 1 alvásra...majd meglátjuk:)

2011. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pont ma kérdeztem én is az alvásról. egy éves korig a lányom aludt napi kétszer 1,5 órát. majd egy éves kortól, mikor nyaraltunk, onnantól már csak napi egyszer aludt 3/4-1,5 óra között. napok óta pl 3/4 órát alszik.alvása és kelése ugyanúgy van mint a fiadnak volt.
2011. okt. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 7 hónapos, és most kezd átállni.

Reggel fél 7-7 körül kel, de a délelőtti alvás 9-fél 10-ről egyre jobban kitolódik. Ma pl. fél 1-kor tudtam letenni.

Így most délután fél 6 körül álmosodik el, de akkor már nem teszem le aludni, max. elmegyek sétálni vele, vagy autózunk egyet, és akkor kibírja estig. Nem egyszerű, de remélem hamar megszokja majd.

2011. okt. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13-14 hós lehetett, amikor már úgy láttam, h sok a két alvás. Addig úgy aludt, h reggel 7 körül kelt, délelőtt 10-fél 11 körül ment aludni, ekkor aludt másfél órát-2. délután 4 körül ment ismét aludni , és én arról vettem észre, h sok már neki a két alvás, h egyre kevesebbet aludt másodszorra. ekkor álltunk át arra, h délelőtt nem raktam le aludni csak ebéd után, negye1 -fél 1 körül, innentől kezdve 1x aludt 2-3 órát . sokkal jobb volt így, látszott rajta , h kipihente magát.
2011. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!