Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hónapos babánál...

5 és fél hónapos babánál korai a kúszás? Már mászni próbál.

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi olyan dolog nem korai, amit a baba saját magától kezd el. Ő tudja, mit mikor akar és képes megcsinálni, mi az, ami érdekli. Ha túl korai lenne, nem tudná megtenni.

Baj csak olyankor lehetséges, ha egy babát túl korán akarnak rávenni valamire.

2009. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is akkor kezdte.Először 4 kézlábra állt,onnan felült,aztán kúszott majd mászott.Semmi nem korai,ha magától csinálja!

2009. nov. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam 4 hónaposan állt négykézlábra, pedig senki sem erőltette. Iszonyúan kivácsi kisfiú :)

A dokinéni el is csodálkozott, amikor a 4 hónapos oltásnál a gyerek négykézlábra állt. Azt hitte, hirtelen, hogy már 5 hónapos és elcsúsztunk az oltással :)

A hátrafelé fókázás már nagyon megy neki. Előrefelé pedig vetődik mint superman, az egyik kezét elöre nyújtja a játék felé amit el akar érni :)

Persze az igazi mászás még odébb lesz.


Én mondjuk jobban örültem volna, ha előbb megtanul a hátáról a hasára fordulni - mert bezzeg az még nem megy neki :)- mert éjszakánként nekem kell mindig visszaforgatnom a hasára ha álmában a hátára fordul (hason alvó)


Szóval úgy gondolom az 5,5 hónap Neki egyáltalán nem korai :) Ha már mászik, az inkább már nekünk lesz "probléma" :)

2009. nov. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én csajom 5,5 hónapos, kúszik mint a nyíl előre, felül, szóval nem fond ha magától csinálja, pár nap és szerintem mászni fog, mert már taccsog a kezével :)
2009. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő és a doktornő is, amit magától akar a baba, azt nyugodtan.

Jövő héten leszünk 6 hónaposak.

Már 3 hónaposan forogtunk, 4 hónaposan kúsztunk és kúszva fordultunk is (körbe körbe mindent megnézve), a múlt héten felült, bár még keveset üldögél. :) A mászás szerintem odébb lesz, mert egyenlőre a lábaival már ügyesen feltérdel, de a karját olyankor nem hajlandó kitolni :D

2009. nov. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!