Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik, ha a kisbabám...

Mi történik, ha a kisbabám elkapja a h1n1-et? Mennyire veszélyes a babákra?

Figyelt kérdés
9 hónapos.
2009. nov. 23. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is ettől félek. Szerintem nem sok tapasztalat van még csecsemőkkel a vírussal kapcsolatban.


Az én babám még csak 3 hónapos, de naponta rettegek, főleg, hogy a nagyobbak közösségből hozhatnak haza bármit. Már ott tartok, hogy naponta vagy min. tízszer kezet mosok, senki nem nyúlhat hozzá, csak ha muszáj, és már sétálni sem megyünk csak nagyon ritkán. Sajnálom, hogy így telnek a napok, hogy csak félek, csak szeretném ha már tavasz lenne, és vége lenne ennek az egész járvány ügynek. (mert az oltástól is tartunk) Annyi mindentől kell félnünk, féltenünk a piciket amúgy is, szomorú vagyok, hogy most még ez is a nyakunkon van.


Az biztos, ha tünetek jelentkeznek, főleg láz, ki kell hívni az ügyeletes orvost, vagy másnap rögtön orvoshoz vinni. Légzési nehézségek és tüdő probléma ugye a legveszélyesebb a vírussal, és a nagyon magas láz. A lázat csillapítani kell ugye, a többit orvos tudja eldönteni, hogy kell-e gyógyszer, vagy más. Legtöbb esetben azonban szövődmény nélkül gyógyulnak a betegek, az a szerencse.


Reméljük a picik azért nem kapják el. Talán azért nincs sok adat babákkal, mert ők nem járnak közösségbe még piciként, nincsenek olyan veszélynek kitéve mint pl. a suliba járó gyermekek, ezért nagyon ritkán kapják el.


Én azt az elvet követem, amit a gyerekeimnek is mondtam. Nincs puszizkodás senkivel, és a vírus csak az arcon keresztül jut be, ezért a megelőzés a legfontosabb, evés előtt, vagy ha a szájához veszik a kezüket, akkor mindenképpen kézmosás előtte. A picinek pedig szintén naponta többször letörlöm a kezét, főleg mikor a többiek is itthon vannak. Persze ettől függetlenül egy ráköhögés is átadhatja.


Én abban bízom, hogy nem kapjuk el, és gyorsan vége lesz a télnek, aztán lecseng ez az egész járvány ügy.

2009. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!