Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire lehet allergiás? Mitől...

Mire lehet allergiás? Mitől jönnek még mindig a foltok?

Figyelt kérdés

A kislányom már 2 hete foltos, voltam vele gyerekorvosnál azt mondta ételallergia, el is hagytuk azokat az ételeket amitől előfordulhat, de még mindig nagyon csúnya a bőre:(!

Ha nincs hasmenése és szépen gyarapszik a súlya akkor nem lehet tejallergiás, vagy igen?

Mert már csak erre tudok gondolni, de mivel 15 hónapos kora óta issza nem kis mennyiségbe és eddig nem volt gondja akkor most miért??

Az igaz, hogy más fajta tejet iszunk, de annak is már két hónapja, akkor miért volt egy hónapig tünetmentes???

Tejérzékeny anyukák válaszát is köszönöm.

Egy 18 hónapos kislány aggódó anyukája.

Orvoshoz a héten megyünk vissza még egy kontrollra!


2009. nov. 23. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Mienek a foltok?Mint a sömör?Az én fiam atópiás és van,hogy sok fehérje fogyasztás után jön elő neki van,hogy csak megizzad de van mikór fél évig is tünet mentes.

25 hós anyuka

29 hetes km

2009. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Olyan mintha először csipés lenne majd egy ilyen nagy folttá alakul! Nyakán hónalján hasán és a combján vannak most az arcán csak 1-2 db csipésszerű van:(.

Nagyon el vagyok keseredve, szerintem holnap el is megyek vele az orvoshoz megint!

Melegtől és az izzadságtól nem lehet, mert nem jó a fűtés és csak 16 fok van a lakásban egy hosszú ujjú bady harisnya és melegítő van a kislányon, nincs túl öltöztetve sem.

2009. nov. 23. 14:45
 3/8 anonim ***** válasza:

szia!


ezek tipikus csalánkiütések.

az én kisfiam most 15 hónapos, és kb. másfél hónappal ezelőtt egyik reggel amikor kelt fel, az arcán volt kettő ilyen csípésszerű valami. Azt hittem szúnyog volt. Aztán fél óra múlva ezek a foltok megnőttek, elég ijesztően nézett ki.

Elvittem dokihoz, azt mondta ételallergia. Kérdezte mit ettünk az elmúlt két napban újat. Hát túrórudit. Annyit mondott diétáztassam egy két napig aztán utána megint próbálkozzunk és figyeljem hogy mit evett ha újra előjönne. Én nem nyugodtam bele, elvittem allergia vizsgálatra. Hát elég sokmindent kiadott az a fránya teszt(vegateszt). Érzékeny a tejre, tojásfehérjére, de amire nagyon az a mogyoró, és az olajos magvak, továbbá nem bírja az E-ket. EGy kis diéta után azt mondták kinőhető a dolog.

2009. nov. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia Második válaszoló!

Köszönöm a válaszod!

Annyi E-betűset eszik ami a felvágottba és a vajkrémbe van, amúgy nem használok már csak alapfűszereket sót, cukrot, borst, majoranát és köménymagot!

Soha nem lisztes rántással kavarom a fözelékeket, hanem a lisztérzékenyeknek való étkezésikeményítővel főzök, már vagy 4 éve, akkor még tervbe se volt.

Tényleg alig veszünk olyat ami E-betűs kaja, 100% gyümölcsleveket is 3-szor megnézzük, hogy milyet veszünk.

Teljesen elvagyok keseredve:(!

Az allergia tesztet hol csináltatad? Hogy zajlott?

2009. nov. 23. 15:27
 5/8 anonim ***** válasza:

szia a kovetkezoket nem a te esetedre irom, mert nem ismerem pontosan a kislanyod mindennapjait. DE a tejallergia csalanliutesben es atopias dermatitiszben nyilvanulhat meg(nagy osszefolyo piros foltok, a kozepuk szaraz, hamlik, elmulik, elojon) es nem a tej azonnali fogyasztasa utan jon elo, hanem egy bizonyos ido utan, amikor mar annyira erzekennye valt(allergiassa ra) a gyerek, hogy tuneteket produkaljon. mivel meg kicsi a boron torteno allergia teszt nem hoz biztos eredmenyt, a verbol torteno specifikus tej(vagy amire gyanakszol)feherje ellen kepzodo anyagokat kell keresni(nem olcso. sokan nem ertik a tejallergiat, de az nem az, mikor megissza a gyerek es megy ahasa, mert az a tejet lebonto enzim hianya a belben, persze ez is betegseg, de nem allergias mehanizmusu. a tejallergianak elsosorban bortunetei vannak. azt javaslom, hogy keress fel egy ebben szakosodott orvost, mert a babad valoszinuleg allergias valamire es ha idoben rajossztok mire akkor jo esellyel kinoheti a problemat, ha kihagyod az etrendjebol ami bajt okoz. sok sikert

egy allergologus anyuka

2009. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia Harmadik válaszoló!

Köszönöm neked is a választ!

Hát ez az már nem tudok mit kihagyni, mert tényleg visszatértünk ahhoz az étrendhez ami a hozzátáplálás kezdetén volt.

Most kelt fel és nincsenek pöttyök rajta, elmúltak, de lehet este megint visszajön!

Holnap amint felkel megyünk a dokinénihez, hát ha tud valami okosat csinálni.

2009. nov. 23. 16:30
 7/8 anonim ***** válasza:
második válaszoló vagyok. Irtam privát emailt!
2009. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Második válaszolónak üzenem, hogy olvasom!

2009. nov. 23. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!