Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire lehetek allergiás, ha...

Mire lehetek allergiás, ha hólyagok jönnek ki a bőrömön?

Figyelt kérdés
Viszket és ég a bőröm, főleg a lábamon és a karomon jönnek elő a tünetek, ha megvakarom, akkor csúnya nagy hurkás hólyagok jönnek ki és kb 10 perc mulva eltűnnek, ha nem piszkálom tovább. Már második éve küzködök ezzel, nagyon rossz érzés, mindíg télen jön elő, és nyár elején elmúlik. Vérvételes allergiavizsgálaton már voltam, ott azt mutatta ki, hogy a hörcsögre és a kutyahámra vagyok allergiás, de nem tartunk hörcsögöt sem.
2008. nov. 17. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Rengeteg dolog okozhat allargiát a kozmetikumok összetevőitől kezdve az élelmiszerekig szinte bármi. Bőrgyógyászatra kell menni, és epikután bőrtesztet kell végeztetni. A hátadra ragasztgatnak egy csomó allergént, és amelyiknél kiütés jelentkezik, arra az anyagra vagy allergiás.
2008. nov. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a bőrpróbás allergia teszt MINDEN-re pozitív lett, pikk-pakk bedagadt az egész karom.

A hátra ragasztós: 96 óráig volt fenn, 24 óránként nézték. Minden alkalommal más-más eredményt mutatott, amikor leszedték az jött ki, hogy a ragtapaszra vagyok allergiás. :)

A legbiztosabb teszt a vérvételes, de ez sem 100%. Mert vannak olyan alattomos allergiák amik akkor aktivizálódnak, amikor két-három önmagában problémát nem jelentő dolog összejön: pl. Se a tojásra, se a mogyoróra nem mutatható ki allergia, de ezeket együtt eszed, akkor kijön a kiütés.

Vezess naplót: minden étkezés után írd fel, hogy mit ettél, kb mennyit, az mit tartalmazott. Emellett írd fel, hogy hol, milyen, mekkora kiütés jött elő, mennyire viszketett, mikor múlt el. Jegyezd fel azt is, ha új dolgot próbálsz ki (pl. mosószer, öblítő, testápoló...)

Ha lány vagy: mikor volt mensesed, köztes pecsételés stb. Szóval gyakorlatilag mindent írj fel. Én még azt is felírtam, hogy mikor szerelmeskedtem, milyen óvszerrel, kiderült, hogy a latexra is allergiás vagyok:)

Ha szerencsés vagy, te magad is észreveszed a kritikus dolgokat. Ha nem, akkor se dobd ki: vidd el az allergológushoz, további vizsgálatkor jól jöhet.

Üdv.

2008. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!