Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok a babátokat?

Hogyan altatjátok a babátokat?

Figyelt kérdés

Az én kislányom 7 hetes. Mindig kiságyban alszik el (1 hete ha lerakom elvan majd bealszik magától) nappal nem sötétítek be nála, sőt 4-5 körül mikor már sötét van a kislámpát felkapcsolom, ha nézelődni akar had tegye és ha álmos bealszik. Este pedig fürcsi és evés után már sötét van. Akkor már többet alszik, olyan 6 órát egyhuzamban. Nappal van mikor 1 van mikor 3 órát is alszik egyszerre.


Ti hogy csináljátok? Nappal sötétítetek? Ringatjátok vagy leteszitek, és majd bealszik?

Csak kíváncsi vagyok.


Jó babázást!


2009. nov. 23. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Soha nem altattam őket, csak leraktam, egy kis simi, aludj jól és kész.

Csak akkor sötétítettem be, ha nyáron tűzött a nap.

2009. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pár hetesen én is csak betettem a kiságyba, ha nem aludt bele a szopizásba, hogy nézelődjön. Nappal sosem sötétítettem be, de nyáron muszáj volt lehúzni a redőnyt, mert nagyon besütött a nap. Ahogy nőtt, úgy változott az altatás is, mikor már nem csak evett-aludt, kicsit megváltozott minden. Aludni nappal csak kint tudott a babakocsiban, így ha láttam, hogy elálmosodik, felöltöztettem és kitoltam a teraszra. Most már 15 hónapos lesz és nem alszik máshogyan, csak ha cicire teszem. Ez kb. azóta van így, hogy megtanult mászni, felülni... Engem nem zavar a dolog, mert addig míg elalszik, legalább én is pihizek egy kicsit.
2009. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ennyi idősen szoktattam rá az önálló alvásra. Megszoptattam, és betettem a kiságyba, igaz ő cumizott, igy azzal elaludt. Nappal az egyik ablakon engedtem le a redőnyt rácsosra, tehát nem volt teljes sötét. Este a szobában lekapcsoltam a villanyt, és a szoba mellett van nekünk a fürdő, és ott hagytam felkapcsolva, igy beszürődött némi fény, nem volt tök sötét. Ez ment 9 hónapos koráig, aztán egyik napról amásikra ordított a kiságyban. Ekkor magam mellé vettem, és amig elaludt, ott feküdtem mellette. Azóta is igy van, 14 hónapos, ha altatom, mellé fekszem, kap teát, megissza, aztán cumi, hasra fordul, és jobb esetben pár perc alatt elalszik. Nappal és este is ugyanugy "sötétitek".

4 hónapos koráig éjszaka 1-szer kelt fel szopni, azóta pedig van h óránként, van h "csak" 2-3-4-szer van fent. Nem jó alvó.

2009. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb 8 hónapos koráig letettük és aludt, azóta ringatjuk alvás előtt, de max 5 percet (11,5hós).

Én besötétítek nappal is, teljesen lehúzom a redőnyt. Soha nem zavarodott még össze, hogy mikor van nappal, mikor van éjjel. Én is utálok világosban aludni, akkor tőle miért várjam el. Egyébként kipróbáltam, világosban max fél órát alszik, és nyűgös utána, sötétben másfél-2 órát, és jókedvűen ébred.


Érdemes kitapasztalni, hogy mit szeret a babád, mit nem. Nem lehet ráhúzni egy dolgot, változni fog rengeteget. Ha majd félős lesz egyedül, ha jön a foga, ha front lesz, stb soha nem lesz egyforma.

Mindig úgy csináld, ahogy neki is jó, és neked is.

2009. nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :D
2009. nov. 23. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!