Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sós mogyoró ehető, tej és...

Sós mogyoró ehető, tej és tojás érzékeny baba mellett?

Figyelt kérdés
Szoptatok azért kérdezem,hogy én ehetek-e.
2009. nov. 23. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, de ha van a családban olyan, aki allergiás a mogyoróra, akkor jobb elhagyni.
2009. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg ha nincs mogyoró allergiája ehetsz, de ne nagy mennyiségbe. A tejallergiát ki nőheti a baba. Nem tudom mennyi idős gyermek, de a fiataloknál 12 hóig, de lehet, hogy 1-2 éveseknél is ezek az allergiák később megszűnnek.
2009. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy egyáltalán nem szabad mogyorót enni szoptatás alatt,mert allergizálhat.Legalábbis nekem ezt mondta a védőnő.
2009. nov. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
4.5hós a kicsi.köszi a válaszokat.
2009. nov. 23. 13:06
 5/5 anonim ***** válasza:
az én gyerekeim allergiásak több mindenre. azt ajánlották, h dió és mogyoró-féléket az első 3 évben kerüljük, mert erős allergének.(keveredve az esetleges meglévő rejtett tej és tojásszármazékokkal erősebbek lesznek a tünetek.) a lányom 4 éves, kerültük az ilyen kereszt allergéneket, (bizonyos ételek egymással keveredve allergiát váltanak ki, míg önmagukban nem.)most minden rendben, tünetmentes. hozzáteszem, ha ki is mutatták az allergiát( nálunk 13 ! dologra) legtöbb esetben 3-5 éves korra kinövi a gyerek.
2009. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!