Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15-18 hónapos babák mit...

15-18 hónapos babák mit csinálnak-tudnak? Mi köti le picikéteket? Hogyan tervezitek az ünnepeket velük?

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 16 hónapos.Minden érdekli,de nem túl sokáig. Most igaz szeret főzöcskézni meg babázni.Örökmozgó,folyton menne,imád sétálni,csavarogni,nézelődni.Mindent szeret megfogni,megrágni.Nagyon szereti a zenét.Sokmindent mondogat,de persze sokminden nem rendesen pl dandi az a szandi,balom az a lábam,meg ilyenek:-)

Rengeteget rámol,kiabál,sikongat,beszél a maga nyelvén is pl amikor könyvet néz "gao gao gigigi",és így tovább.

Mindent megeszik szerencsére,nem túl sokat,de szeret mindent.Lépcsőzni imád,de persze nem tud magára vigyázni,bizonytalan ,lefelé főleg,még felfelé eljut valahogy.

Most épp azon töröm a fejem,hová tegyük a fát,hogy a kisasszony ne érje el,mert különben borulna.

2009. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 14 hónapos, karácsonykor 15 hónapos lesz. Ő is azokat csinálja, mint az első válaszoló gyermeke. Rámol, pakol, meg nem áll, egyfolytában jár a szája, babanyelven beszél: baba, vau-vau, tátá, tütü, aja, stb.

Ha nem lát, akkor üvölt utánam. Megmutatja hol a szemem, orrom, képről a kutyát, cicát, nagyon értelmes, ha mondom neki rakd vissza a zoknit a fiókba, visszateszi. Imád fürödni, és 4 hónapos kora óta mindnet kinéz a számból, igy amit én eszek, azt ő is megkóstolja. Jó étvágyú gyerek. Nem sokáig köti le semmi, de valahogy csak megoldjuk.

Ünnepek: már nagyon várjuk, igaz nekem van egy 8 éves fiam is. Már mikulásra díszitünk, és a karácsonyfát 3! helyne fogjuk kikötni, h nehogy elboritsa a nagyságosasszony. Díszeket is ujakat vettünk rá, mert nekünk üveg díszeink vannak, és most nem merjük rátenni azokat, igy műanyagokat vettünk. Én nagyon várom a karácsonyt, szeretem. Igaz a pici még sokat nem ért belőle, de biztos le fogja kötni a csomagolópapir :)

2009. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok más tapasztalataira is!


Nálunk is hasonló a helyzet, hónap végén tölti a lányom a 16 hónapot. Jövés-menés egész nap...ő 15 hót betöltve indult el, aztán most gyakorol a drága mindenhol...ami kicsit leköti- kis edényei-főzöcske-eteti a plüssöket, tologatja a kis babakocsiját, -pakol,pakol, pakol, -firkál papirra zsirkrétával,ceruzával,...,- a testrészeiből sokat tud, a fején szinte mindent, - nagyon szeret segiteni "mosni" együtt tesszük a mosógépbe a ruhákat, meg szedjük ki:)


Pfuu, kb ezek vannak, néha előkerül az érzékeny lelkivilága, és csak anya a jo- más nem kell.

2009. nov. 24. 08:56
 4/10 anonim ***** válasza:
A lányom 14 hós lesz.Ő is örökmozgó,egyfolytában menne.Egyedül kb.20 percig játszik,kedvence a babakocsi,műanyagok,konyhai eszközök,újságpapír.Sajna mindent megrág,még a falevelet is megenné:).Szépen beszélget a maga módján(aja,apa,baba,pápá)ezen kívül minden tete vagy tata vagy hájázsá!Vauvau helyett huhut mond(a cicára is:)).Megmutatja a szemét,fülét,haját,száját,kezét,lábát,cicijét(aztán az enyémet is)Mesekönyvet ő is csak eszi,úgyhogy mi egyenlőre az állatos ágyneműhuzatjáról mesélünk-tele van kutyákkal.Nagyon tudja kapcsolgatni a számítógépet,babamérleget,tévét...stb.A ruhákat szereti szanaszét dobálni.Kérésre bármit idead,vagy betesz valahová.Karácsonykor nagyikhoz utazunk,úgyhogy majd náluk lesz az igazi felfordulás-legalább pihenek egy kicsit,és a nagyik is fegyelmezhetnek,hogy a lányom ne rágja meg a karácsonyfa izzójának a vezetékét!:)
2009. nov. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szió!

Hát nagyon tetszik ez a kérdés mert pont ilyen idősek vagyunk, leszünk !!

Mi most 15 hónaposak és 2 hetesek vagyunk,és karácsonykor 16,5 hósak leszünk ,hát rámol ,pakol a kisfiam, gagyog ,beszéli a maga kis nyelvét ,persze én megértem szép lenne ha nem!

Fut mint az őrült meg nem áll e mellett kicsit kevésnek találom amit eszik,de elmegy mert 15 hósan volt pont 9950 gr és 78 cm!

Doki nénink szerint teljesen jók vagyunk!

Tiszta izom hu ha látnád ,imádom a lábait csókolgatni eg mindenét!!!

Karácsony hude jó lesz Abádszalókon leszünk a papánál, és sokat fogunk sétálgatni a friss levegőn!!

Meg remélem esni fog a hó,mert szeretném láni mit művelne a hóban ,hát ha erre egyáltalán ebben a világban lesz lehetőság !!

Mer tugye nem nagyon volt hó pár éve sem!!

Na mind 1bocsi elkalandoztam!!

Üdv minden babásnak Nikol és kisfiam Patrik

2009. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok.Az én nagyfiam 16honapos lesz honapo végén.1évessen indult el egyedul.Azota fut mindenhova,nagyokat esik kel:)Most is van egy szép nagy pup a fejém:( Testrészekböl minden megy már:füle,szeme,orra,szája,fogai,keze,lába,kuki,ujjacskái.Mutatja

hogy milyen nagy már Ö.Hol vannak a csillagok,a mesekönybol az állatok.Tünemény:).Imádom.Szavakat még nem sokat mond:anya,apa,mama,tata,avav a kutya,buu,nem.kb ennnyi.Az ünnepeket nagyon várom,még nemtudom hová tegyen a fát hogy elérhetetlen legyen a fickonak.Ö most 10kg és

80cm.pusszanat

2009. nov. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom decemberben lesz 17 hónapos. A már említett jövés menés nálunk is megvan, nem nagyon szeret egyhelyben ülni. Max. pár perc ha éppen valami nagyon érdekeset talált. Próbálgatunk egyedül enni kanállal, villával, kisebb nagyobb sikerrel. Pohárból most tanult meg egyedül inni. Szinte mindent megért már amit mondok, kérek. Rakd vissza, hozd ide, dobd ki ezt vagy azt. Egy két kivétellel tudja az összes testrészét. Ujján mutatja az 1-2-3-at. Beszélni nagyon keveset beszél, inkább csak az ő kis nyelvén. Amit tud: apa, anya, papa, vau, ham, pápá, háp-háp. Sokat szoktunk könyvet nézegetni, autózni, forma bedobósozni. Segít mindenben, ha valami számára érdekeset csinálok mindig a nyomomban van. Viszont nagyon szeret a kis szobájában egyedül játszani, akár egy órát is.

A karácsonytól bevallom kicsit félek, pont ez miatt a karácsonyfa ügy miatt. Olvastam itt egyik választ hogy kikötik a fát, nagyon jó ötlet. A fát sajna egy helyre tudjuk csak tenni, mert nincs máshol hely, de majd megoldjuk. Alulra szerintem nem nagyon teszünk majd díszeket, max ami nem törékeny. Én nagyon várom, mert tavaly még nem nagyon értette, csak tetszett neki a világítás a fán. Most már szét tudja majd cincálni a csomagolást az ajándékról, tud majd igazán örülni az ajándéknak.

2009. nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok, és a kis csemetéknek is!

- bizti emlékezetes lesz mindenkinél ez az ünnep:)

2009. nov. 25. 14:47
 9/10 A kérdező kommentje:

és ajándékkal, hogy álltok?

mi kerül a fa alá?

2009. nov. 25. 14:48
 10/10 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló vagyok, mi vettünk már ajándékot. Egy babát, ami nevet, sír, mondja apa, mama. Meg egy fisher price telefont. Kap még valami tolhatót, mert imád tologatni. Nagyszülőktől babát meg babakocsit kap, keresztszülőktől egy fürdőjátékot, meg még valami kis apróságot.

Nem tudom, miért, de mi inkább apróságokat veszünk, többet, mint egy nagy dolgot.

2009. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!