Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Hízókúra" kellene egy 9...

"Hízókúra" kellene egy 9 hónaposnak?

Figyelt kérdés

Ma voltunk mérlegelésen és egy kicsit elkeseredtem. 3300 grammal és 51 cmel született, fél évesen 6950 gr 67 cm volt. Most pedig 7120 gr és 70 cm. Nagyon kevés, nem?

Védőnő nem aggódik, hisz formás baba, mozgàsfejlődése is remek (kapaszkodva halad), sosem áll le, jókedélyű. Étvágya mindig van, 200 gr körül eszik mindig főzelékekből, tejpépből,

gabonapelyhes gyümölcsből.

Mégis ilyen kis súlyú. Milyen problémái lehetek emiatt? Vagy csak a tornasor végén fog állni? Van még így valaki?


2013. dec. 4. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A súlya most valóban elmaradt a hosszától, ugyanakkor pont 9-10 hónapos kor körül ez sok babával megesik. Én várnék egy hónapot, akkor újra mérném, és ha továbbra sincs hízás, esetleg felkeresnék egy gasztroenterológust, de én is azt gondolom, amit a védőnőd, hogy nincs ok aggodalomra. Pici, valóban nem egy óriás, de ez önmagában nem probléma. :)
2013. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ehhez tudni kellene a szulok parametereit is ;) De meg csak azt sem. Az enyem 74 cm es 9 kilo volt 10 honaposan. De mi sem vagyunk alacsonyak ;) A gyerek meg hulyen is nezne ki, ha sokkal kevesebb lenne a sulya. Szerintem formas a babad, es ha hizik is rendesen, akkor mi baj lenne? Nyugi lesz egy bumm, amikor nagyon megindul a sulya! Nalunk igy volt legalabbis. Kis sulyu, kis sulyu, majd jott az uristen de nehez kategoria :)
2013. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

jaj ne aggódj. az enyém 1 évesen csak 8,5 kg volt és 74 cm.most 2 éves és 84 cm és 12 kg.

szerintem a tied sem olyan nagyon kicsi,hogy aggódnod kéne

2013. dec. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 évesen 8640 gr és 73 cm. Én is mindig ezen aggódok. Azt mondta a védő, hogy majd ő beosztja mennyit kér. Van, hogy csak 2-szer eszik egy nap. De jó kedélyű, látszik hogy nem beteg, vidám. Ilyen fajta. Én 1 évesen 7 kiló voltam, most meg... Ne aggódj. Ha éhes úgyis eszik. Mondom én, aki szintén ezen parázik örökké :)
2013. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

6-9hós koráig, azaz 3hónap alatt összesen 170grammot hízott?

Az azért elég kevés! Nem riasztgatni akarlak, bár biztos nincs gond, ha doki-védőnő is látta és nem mondanak rá semmit. Ha a mozgásfejlődése ilyen gyors, akkor lehet a sok mozgástól hízott kevesebbet mostanság, de szerintem azért nem árt rá jobban odafigyelni.

Én babám 3050grammal született és 7050gramm volt fél évesen, 10hósan pedig 8070gramm, 12hósan 8700gramm, 76cm.

Én is sokat aggódtam a súlya miatt, mindig kicsinek láttam, kevésnek a gyarapodásokat. Most 22hós, és kb 11,3kg, és 86cm. Most az utóbbi 2-3hónapban sokat nőtt grmmokban és cm-ben is.

2013. dec. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!