Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak inni a babának? Mit...

Mit adjak inni a babának? Mit lehet?

Figyelt kérdés

6 hónapos kislányom napközben eszik, csak reggel-este kap anyatejet.főzelék , gyümölcs vagy tejpép után kell Neki inni adnom v.mit??

mit?írjatok minden lehetőséget!

Annyi cukrosat se akarok adni neki..)


2009. nov. 22. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sima ásványvizet adok neki. Ezt szokta meg és nem a cukros szirupokat.
2009. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vizet adj neki, abból se sokat.
2009. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia!Most már adhatsz,ha eszik mást is...Az én kisfiam jövő héten lesz 7 hónapos.Én eddig is kínálgattam de nem iszik túl sokat(én is szoptatom)Nekünk egy ideig bejött a babavíz,de mostanában nem kéri,én szoktam adni neki teát,gyümölcslevet(babavízzel vagy forralt vízzel hígítva)Teát, néha babáknak való instant teát.Mindig váltok attól függően mennyire kéri.

Próbáld meg az etetést megszakítani azzal hogy megkínálod valami folyadékkal,így könnyebben megy szerintem(már lehet pohárból is,néha csak így hajlandó inni a kisfiam,a cumisüvegből nem kéri:))Sok sikert!Szia

2009. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vizet. Evés után, kispohárból itasd.
2009. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves koráig forralt vizet adtam, utána alacsony ásványi anyag tartalmú szénsavmentes ásványvizet (Jana, Szentkirályi, Primavera).
2009. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

- 6 hónapos korban adhatok már Neki ásványvizet?(gondolom menteset)

Vagy Ti a babavízre gondoltok, hogy azt adhatom?

Az utolsó válaszoló azt írja, hogy Ő forralta Neki egy éves koráig, utána jött az ásvány...

-és milyen pohárra gondoltok?sima kis, pl. kávéspohár?Vagy itatóspohárra, amiből még születésekor a kórházban kellett itatni.(ha ez, ezt a gyógyszertárban lehet kapni?)

(én is kiváncsi leszek elfogadja e a cumisüveget, mert nyáron született, akartam Neki adni néha , de nem jártam sikerrel...Védőnő szerint szopis babáknál ez normális)

2009. nov. 22. 13:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyből ásványvizet adtam neki. Nálunk a csapvíz nem finom, mi se isszuk, a forralt víz jó lenne, nekem személy szerint az volt a bajom, hogy macerás volt, hogy az adott pillanatra legyen friss szoba-hőmérsékletű forralt vizem.Igaz, mi 7-8 hós korra jutottunk odáig, hogy itassam, mert addig az anyatej fedte le ezt a szükségletet. (Főzelék után jött egy kis szopi.

Mi a cumis üveget kihagytuk, és utólag nagyon örülök neki. Az otthoni evéskor mindig kis pohárból itattuk, így kb. 10 hónapos korára már megtanult egyedül pohárból inni. Utazáskor (értsd séta is nyáron) csőrös poharat használtunk, de mivel azok elég hamar folyni kezdtek, áttértünk az "itatóval ellátott flakonokra".(pl. Jana babyvíz.) Két évesen már egész ügyesen iszik a sima fél literes flakonból, bár ehhez segíteni kell neki, hogy ne lötykölje magára)

2009. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Forralt csapvíz, vagy mentes ásványvíz (pl. asszem szentkirályit adok én, az babavíz is egyben.)

Én kis feles pohárból adom, aminek vastagabb a fala kicsit.

2009. nov. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 1 éves korig forralós, utána ásványvizes vagyok! :-)


6 hónapig szopizott, utána az Aventes csőrös itató kupakjából adtam a vizet neki, ami olyan, mint egy kis pohár. Aztán, mikor már többet ivott, vettem itthonra saját műanyag poharat (jó minőségű, masszív, vastag, kemény műanyag, kifelé hajló peremmel (már nem tudom, hol vettem).

Ha pedig elmentünk itthonról, csőrös, cseppmentes Avent itatóból ivott.

Cumisüvegünk sose volt, szerintem ne is akard rászokatni, ha edig megvoltatok nélküle!

2009. nov. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mér macerás a forralt víz? Reggel csinálsz frisset, aztán ha szomjas öntesz egy kis vastagfalú pohárba és abból ihat. Mi ebbe a macera?
2009. nov. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!