Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol találok olyan oldalt,...

Hol találok olyan oldalt, ahol leírják konkrétan mit lehet enni, vagy mit nem tejérzékeny ekcémás babának?

Figyelt kérdés
Szoptatok,és nekem kellene úgy étkeznem,hogy az jó legyen.
2009. nov. 22. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem erről egy gasztroentereológus tudna nyilatkzni egy pontos vizsgálat után. A tejérzékenységnek több fokozata van. Én 30-án viszem a lányom kivizsgálásra tejcukor és tejfehérje érzékenység miatt.

Amúgy ha babám ilyen lenne, tuti semmit nem ennék, amiben tej van.És néha ez nehéz, mert minden péksütiben, néhány szalámiban is van tejcukor, tejfehérje.

Egyértelmüen ne egyél tejet, tejterméket, joghurtot, sajtot, pudingot, vajkrémet, tejszínes dolgokat, sütiket... (2 évig diétáztam, akkor nem ettem tejet, tudom milyen nehéz)

2009. nov. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod,nem eszem ilyen dolgokat.Egyenlőre még nem tudjuk mire lehet allergiás,csak találgatunk.Mivel 4.5hós,még nem tudják elküldeni allergiatesztre,mert nem mutatna ki semmit:S.
2009. nov. 22. 09:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon egyzserű, mert ne egyél semmit, amiben tej van. Ennyi.

Tej helyett van már rizstej, szójatej, satöbbi, tejszín helyett növényi zsírból készült "tejszín", azzal süthetsz, főzhetsz. Növényi zsírból margarin.

Felvágott is van tejmentes több is. Nézni kell a cimkéket és gyorsan megtanulod.


3 tejallergiás gyerek anyukája, aki ebből 2-t szoptat :-)

2009. nov. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!