Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tenni, ha a baba vmi...

Mit kell tenni, ha a baba vmi olyat vett a szájába, amit ki kell szedni, hogy le ne nyelje? Hogy feszíted szét a száját, hogy kiszedd?

Figyelt kérdés

8hós kislányomnál volt, hogy a kiflit eszegette (először) de mivel van 2 foga alul letépett egy darabot, gyorsan kiakartam venni a szájából, de persze nem nyitotta ki. Felragadt a szájpadlására, onnan leszedtem, de egy ből lenyelte. Elkezdett öklendezni, gyorsan fejrefordítottam és kiköhögte, de kb. szívinfarktust kaptam. Ő is nagyon megilyedt, sokáig sírt.

Mit kellett volna tennem?

Bár egy darabig tuti nem adok neki semmi szilárdat.


2009. nov. 21. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg,mert azt a baba észreveszi és ő is megijed.

Ilyenek még lesznek,majd megtanul kisfalatokba enni,de mindig figyeld.

2009. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze nekem is eszembe volt, hogy biztos őt is én ijesztettem meg. :-( De tényleg halálra rémültem.

Esetleg vmi módszer amit ti ilyenkor alkalmaztok?

Vagy esetek amik veletek történtek...

2009. nov. 21. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk cumirágcsálás közben történt, hogy szájába vette teljes egészében, keresztbe fordult neki és szétfeszített szájjal sírt szegénykém, erre én óvatosan kivettem neki.Halálra rémültem, pedig nagy baja nem lett.
2009. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hú,pont ezért nem adtam nekik kiflit meg kenyérhéjat,aztán nem győztem hallgatni milyen hülye vagyok,nem lesz attól semmi baja.:)Ha esetleg már félrenyelte,használ ha hátbaütögeted,végső esetben fejjel lefelé lógatva.(Drasztikus,de ismeretségi körömben is volt ahol így jött ki a félrenyelt kaja a baba torkából.)
2009. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a mutatóujjamat a szája sarkánál beledugom a szájába és ha bent van kampósra hajlítom és úgy húzom ki. Nekem ez bevált. Remélem érthető volt:-))
2009. nov. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt nem rossz. De remélem egy darabig nem kell kipróbálnom.
2009. nov. 22. 13:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!