Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes után mennyi a védettség?

Gyes után mennyi a védettség?

Figyelt kérdés

Mert Gyes után megyek csak vissza dolgozni és azt mondta a munkahelyemen egy anyuka hogy ő most ment vissza és még 6 hónapig van védettsége!!

Igaz lehet ez?

Mert én ugy tudom hogy csak 30 nap lapát lehet belőle!!

Ja és legyetek szívesek leirni hogy mik járnak nekem ha persze nem közös megegyezéssel megyek el!!Mert azt nem fogom aláirni!Köszönöm előre is Nikol aki egy 15 hós baba anyukája


2009. nov. 21. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is fél évről tudok. De ha mocsok a munkáltató mondvacsinált indokkal is elküldhet. :( Úgyhogy csakis rendkívüli felmondással küldhetne el azt meg rendesen meg kell indokolni. Viszont fél éven belül kérheted hogy csak 4 v 6 órába dolgozz stb.

Ha nem közös megegyezéssel mész el akkor a felmondási időn felül jár a végkielégítés is. Mind a két "járandóság" munkaviszony hosszától függ és kollektív szerződés vagy a munka törvénykönyve szabályozza.

2009. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jövő májustól érvényes a 30 nap.
2009. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de akkor milyen fél évről mesélt nekem az a kismama?
2009. nov. 21. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!