Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség, van valami torna...

Segítség, van valami torna arra, hogy ne lábujjhegyen totyogjon?

Figyelt kérdés
Egy éves fiam ,ha a bútorok mentén megy,csak lábujjhegyen teszi,ha kézenfogva vezeted,akkor is. Ez gond,ugye?mit csináljak?milyen tornát igényel?vagy csak hagyjam?nem jó ez így,ugye?
2009. nov. 21. 19:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én 25 éves vagyok, anyám vitt orvostól-orvosig, mert csak lábujjhegyen sétálgattam, azt mondták, nem baj, szép lesz a tartása.

Majd kinőttem. És semmi bajom nem volt, és nincs is.


Azért vidd dokihoz, akinek ez a szakterülete. Akár orthopédus is megnézhetné.

2009. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szia!Tényleg kérd ki egy orvos véleményét...de azért elmesélem hogy az én picim is láb ujj hegyen indult el a bútorok mentén,engem nem zavart.Kicsivel később egy havi vizsgálat alkalmával,kérdeztem a doktornőtől hogy kemény talpú cipőt adhatok e majd rá,ha bejön a rossz idő és ő(11hós babám) már járna. Azt válaszolta,hogy NE!mert attól deformálódnának a lábacskái és később lúdtalp,meg miegyébb lenne...és ekkor említette hogy a kicsiknél ha deformálódik a lábfej a legtöbbet az javít,ha láb ujj hegyen járatják,de nagyon nehéz rá venni egy a talpán járkálót hogy láb ujj hegyen menjen.:)Ahány ember annyi vélemény...én is úgy tudom hogy erősíti az izmokat,meg segíti az egyensúj érzék fejlődését.Ám egy orvos erről biztos többet tud!Szép estét nektek!
2009. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Azért gondolom,hogy nem izomrövidülés, mert álldogál,és azt teli talppal teszi. Izomrövidülés esetén nem tudna rendesen állni a talpán...gondolom én és anyu is, aki védőnő. Pár hósan könnycsatornadugulással gyerekszemészhez vittük, azt mondta a dokinő,hogy olyan csúnya a szeme, hogy ez nem múlik el semmitől, könnycsatorna mosás lesz, többször is, de azért megmutatta a szemmasszázst,hátha. Gond nélkül megszűnt a dugulás, a doki meg már kiírta mosásra. 22mm-es vesetágulata volt, a dokija szerint ez tuti műtéti eset....szépen magától, semmiféle beavatkozást nem engedtem, visszahúzódott. Nem értettem,miért mütéti eset,mikor már javultak közben az értékei, vagyis lassan,de ment vissza a tágulat. A doki már izotópozta volna.... Volt egy kis köldöksérve,a házifoki már kezdett ilyesztgetni, bementem a patikába,vettem rá tapaszt,hordta 6 hétig és simán visszament. Szóval egyszerűen kezd fenntartásom lenni a szakemberekkel szemben, ez az igazság. Mintha egyszerűbb lenne nekiesni rögtön egy ilyen kicsi gyereknek,mint máshogy megoldást találni. Ezért nem futkostam ortopédushoz. Fiam tart az idegenektől,sír ha fogdozzák,nem egy barátkozós, ezért van bennem a rossz érzés, hogy mekkora stresszt jelent neki és nekem egy rendszeres gyógytornász kintatása, vagy megszokja és kész? Köszi a hasznos válaszokat,meg fogom gondolni. Ha egy hónap alatt itthon semmi javulást nem érek el,e fogom vinni.
2009. nov. 24. 21:15
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!A 20:39-es volnék.Tökéletesen értem miről írtál.Ezek után valóban nehéz bízni az orvosokban.Mi is át estünk hasonló dolgokon,végül rá jöttem arra hogy a kicsimnek én vagyok az "orvosa".Egy orvos hiába a saját gyermekorvosunk,akkor is idegen a fiam számára.Nem ismerheti.Én viszont egy mozdulatából érzem mikor nincs valami rendben.Ha aggódva,idegesen megyek az orvoshoz,akkor nem csak a kicsimet vizsgálja hanem az én reakcióimat is,ahogyan a kérdéseire válaszolok,és azzonal teljes kivizsgálás...antibiotikum kúra meg miegymás!.Viszont ha teljes nyugiban,mosolyogva állok elé a szipogó porontyommal,hazaküld hogy sok folyadék,meg c-vitamin....

Tudom,ne nagy segítség,de talán őt is megkíméled ha te az orvos előtt ELDÖNTÖD,hogy baj van vagy nincs.Sokszor olvastam itt hogy az anyuka ragaszkodott a kivizsgáláshoz mert érezte hogy valami nem stimmel,de az orvosok csak hümmögtek,aztán kiderült hogy a maminak volt igaza...ellentét,amikor az anyuka halálra aggódta magát egy egyszerű megfázás miatt,és mindenféle(3éves kislány 1 hét a korházban) vizsgálatot végeztetett a gyermekén akit ez nagyon megviselt...Bocs,hogy így neki lendültem csevegésnek.A lényeg: A döntés a miénk,ahogyan a felelőség is.....Szép estét!

2009. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!