Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség, van valami torna...

Segítség, van valami torna arra, hogy ne lábujjhegyen totyogjon?

Figyelt kérdés
Egy éves fiam ,ha a bútorok mentén megy,csak lábujjhegyen teszi,ha kézenfogva vezeted,akkor is. Ez gond,ugye?mit csináljak?milyen tornát igényel?vagy csak hagyjam?nem jó ez így,ugye?
2009. nov. 21. 19:24
1 2
 1/14 anonim válasza:

Nyugi! Az enyém rohanni is tudott lábujjhegyen, kicsit előredőlve. Mindig azt hittem, most piszkosul elesik.

Kinőtte, a Tiéd is ki fogja nőni:)

2009. nov. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt hiszem az e havi Kismamában volt pont erről egy olvasói levél, ott a gyerek nem nőtte ki, és meg kellett műteni, állítólag a Dévény torna segített volna.
2009. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Na frankó!nagyon várom a további tapasztalatokat!
2009. nov. 21. 20:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök természetes, hogy nem teletalppal jár még.

3 éves korig kell elnőni!


Az én fiam 20 hós, és olykor olykor lábujjhegyezik, főleg amikor mezitláb van. De ha sétálunk, akkor teletalpazik.

2009. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Keménytalpú cipőt ajánlott nekünk a gyógytornász. Abban megszokja a telitalpas járást, nem tud benne lábujjhegyezni.
2009. nov. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lilliputi puhatalpú mamuszt hajlandó elviselni. Ráadtam a nyári siesta szandit,de nyöszörög, mig le nem veszem.
2009. nov. 22. 11:24
 7/14 anonim ***** válasza:
A lábujjhegyezés erősíti a talpizmokat, néhányan még az oviban is úgy járnak. kérdezd meg a védőnőt v a gyerekorvost, hogy mikortól kóros. Nekünk pont az a problémánk, hogy nem járt úgy, pedig segített volna a lúdtalpon.
2009. nov. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Érdekes, hogy azt írjátok, ez jó, sőt kell is. A mi gyógytornászunk (Dévény Anna) azt mondta, ha lábujjhegyen jár a baba, igaz, hogy kinövi, nem is tűnik úgy, hogy gondok lennének vele. De majd jönnek az iskolaévek és akkor meg lehet, hogy éppen a 4-est nem tudja majd leírni, vagy nem fogja tudni behatározni, hogy hol van a lap négy sarka, ahova írhat. Ilyesmi problémákra utal. Persze nem azt mondom, hogy mindenféleképpen kóros.

Én azért elvinném, legalább csak megnézetni.

2009. nov. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm kislánya kezdett így járni,ők több helyre is jártak vele gyógytornára,mert ha CSAK így hajlandó járni,az nem jó.Elég lassan,de lett eredmény,már próbálkozik a teljes talpon sétálással.

Én a helyedben minél hamarabb megnézetném,legfeljebb a szakember azt mondja,nincs semmi baj.

2009. nov. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

Lányok.

Ha valami eltérő, miért nem vizsgáltatjátok ki?

Nekem a fiam normálisan fejlődött, de 8hósan még nem forgott egyik irányba sem, ülni ült, de se kúszni se mászni nem volt hajlandó.

Addig jártam szakembertől szakemberig,amíg megtalálták a bajt, és azóta mindent megtanult, csak helyes mederbe kellett terelni.

Nem szégyen, ha valami eltérő, de könyörgöm, ha valamit tapasztaltok, ami nem tetszik, hallgassatok az anyai ösztönökre, és ne az orvosra, aki rámondja a gyerekre, h lusta:(

Egyáltalán nem normális, h a gyermeked lábujjhegyen jár. Nyílván az Achilles innal lesz kapcsolatban a probléma, vagy tapadási, vagy rövidülési eltérés lesz. Van egy barátnőm, a mai napig nem tud leguggolni rendesen, annyira meg van rövidülve ez az izom.

Dévény torna, e ha nincs pénzed, vagy nem akarsz erre költeni, vagy egyszerűen nem hiszel benne, minden kórházban van gyógytornász, és mindenki ki van képezve a babák tornásztatására. vidd be, nézzék meg.

Mikor hordtam a fiam, mi oda is jártunk, és Dévényre is, volt egy kisfiú, 3 évesen még fenéken csúszva közlekedett, és a szülők még akkor is állították, h komoly baj úgy sincs.

Kérlek szépen titeket, h nézessétek meg.

2009. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!