Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkit küldenek automatikus...

Mindenkit küldenek automatikusan csípőszűrésre? Vagy ezt nekünk kell kérnünk?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kisfiam, 6 hetes korában mondták, hogy kicsit kötött a csípője, tornáztassuk.

amikor voltunk a 2 hónapos oltáson, akkor mondta a dokinő, hogy minden oké.

nemrég hallottam egy ismerőstől, hogy 4 hónapos kell menni csípőficam ellenőrzésre mindenkinek.

hát mi nem voltunk semmiféle röntgenen, meg sehol sem, ez ügyben, de a dokinő sem mondott semmit akkoriban, hogy kellene menni.

ma már szépen álla fiam, nem hinném, hogy bármi baja lenne, csak furcsállottam, hogy mindenkit küldenek vizsgálatra.?

ti voltatok ilyen szűrésen, röntgenen?


2009. nov. 20. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Az itteni válaszokból én azt a következtetést vontam le, h' ez is országrészenként és településenként változó. Nálunk (Pécs) két alkalommal is nézik a csípőt, először manuális vizsgálat és UH, majd kb. egy hónap múlva kontroll UH. De a hallásvizsgálat és a koponya UH is kötelező volt, előírták a zárójelentésben.
2009. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

békés megyéből írok

minket nem küldtek semmilyen UH-ra, sem hallásvizsgálatra

köszi a választ

2009. nov. 20. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a doki minden tanácsadás alkalmával megnézi a picik csípőjét is. Ha rendellenességet talál, akkor ad beutalót, de ha nem, akkor nem ad. Elég tapasztalt orvos, így én megbíztam az ítéletében. Egyébként nálunk minden doki így csinálja.. Nálunk se volt semmiféle hallásvizsgálat, se uh, azokat már a kórházban újszülöttkorban megcsinálják. Bács megye
2009. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Budapest: már a kórházban volt hallásvizsgálat, amikor megszületett (másod vagy harmadnap). A gyerekorvos pedig amint meglett a taj száma, beutalót adott a csipőszűrésre és a kopony+hasi ultrahangra. A csípőszűrés ráadásul ingyenes vizsgálat újszülötteknek.

Emellett a gyerekorvos mindig megvizsgálja őt.

Ellenőrzésre is kell menni, de már nem emlékszem, hogy mikor.

2009. nov. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi voltunk 4 hetesen utána pedig 4 hónaposan. Uh csak akkor van ha gond van, egyébként járástanuláskor van még egy kontroll.

Koponya és hasi uh az újszülött osztályon volt, hallás vizsgálatról én még nem hallottam. :)

2009. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Szintén Budapest.

2009. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!