Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korig nem gáz a...

Mennyi idős korig nem gáz a gyerkőcnek a kajáját turmixolni? Ki meddig tette?

Figyelt kérdés
21 hós és még mindig igényli a pépesitést a főtt kajáknál. Bezzeg a keksz és társai gond nélkül rágódnak meg...
2009. nov. 20. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gáz, a te gyereked igy eszik.

A lányom mondjuk nem válogat de inkább a darabos kajákat szereti.Most 16 hónapos, kb 11 hónapos kora óta azt és úgy eszi amit mi.

2009. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a kisfiam is 16 hónapos (lesz) és a főzelékeket úgy eszi, mint mi, egyéb dolgot villával nyomkodok neki, vagy (pl. főtt krumpli) akkor szeletekre vágom, amivel egyedül elboldogul (kézzel). De ha jön a foga, akkor szinte csak a pépeset eszi meg ő is. Nekünk is előbb ment a kifli és a keksz egyébként, mint a főzelék.
2009. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 8 hó után nem turmixoltam...
2009. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az egész családnak szoktam csinálni banánturmixot (tej + banán). 16 hósom falatozza a darabosat, sok mindent csak villával török össze, de néha-néha még turmixolok, ha olyanom van.

Egyáltalán nem baj.

Akinek meg későn jön a foga, az máshogy meg sem tudná enni az ételt.

2009. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanezen civódtam... Nálunk ugyanez a helyzet,15 hónapos. Az érdekes az, h egy-két hónapja szépen ette a nagy szelet kenyeret, ezt-azt. Most egy jó ideje semmi darabosat nem eszik meg. Egy falat kb. 5-10perc-egy örökkévalóság. Se banán, se semmi. Én szó szerint cikinek érzem mások előtt, mert biztos az én hibám, mert ellustítottam. Remélem a foga miatt van, és ovisan is nem még mindig pépesen eszi majd a kajákat a többiek mellett. :)
2009. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én körülbelül 10-11 hónapos koráig turmixoltam, aztán elkezdtem úgy csinálni, hogy villával törtem össze, majd később csak késsel vágtam föl apró darabokra az ételt.

Az elején nagyon nehezen fogadta el a darabosat, de én ragaszkodtam hozzá, és szép fokozatosan át tudtunk térni rá. Először csak 1 kávéskanálnyi volt a darabos, aztán 2-3, így egész lassan kicserélődött. Viszont néha még újra és újra igényelte a pépeset, valami miatt úgy kérte újból, de ez egy-két alkalomnál nem tartott tovább. Szóval egy hosszabb folyamat volt. Ja és pépesből sokáig 2x - 3x annyit evett meg, mint a darabosból. Tehát sokkal kevesebbet evett a darabosból.

2009. nov. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!