Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan legyek könnyedebb?

Hogyan legyek könnyedebb?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos babám és olyan merev tudok lenni. Mindig agyalok a napirenden, meg hogy mit hogy kellene, nagyon keveset merem elengedni magam és az ösztöneimre hallgatni. Szóval nagyon bizonytalan vagyok, és ő is változik napról-napra.
2009. nov. 19. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát sztem előbb-utóbb besokallsz és aztán utána nem leszel ilyen merev. Legalábbis nálam így volt, bár a 3. hét után. Addig azt hittem, hogy egy pár napos-hetes babánál már kell lennie napirendnek és mivel nekünk nem volt, tiszta ideg voltam! Amúgy is maximalista vagyok és gondolhatod, hogy mennyire jól akartam csinálni a dolgokat!!! :-)

Szóval próbáld élvezni a gyermeked társaságát, mert Ő is ilyen merevvé válhat. Én is ezen vagyok nap mint nap - nehéz...

2009. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanilyen voltam :(

Annyit értem el vele, hogy sokkal több a rossz emlékem ezekről a csodálatos hónapokról és a babának is. Persze utólag könnyű okosnak lenni!

Lassan másfél lesz a picúr és most már tudom, hogy teljesen mindegy, hogy hány grammot eszik és hány órakor és hogy 1 órával később fekszik-e le vagy korábban, hogy alszik-e 2x2 órát vagy csak 1x felet és még sorolhatnám. Annyira, de annyira bánom, hogy gyomorgörccsel kezdődtek a reggelek, mert előre izgultam, hogy mikor mennyit eszik, alszik.

Biztos vagyok benne, hogy a babám érzte ezt az állandó feszültséget és hogy ez nem tett jót!


Nem igazán tudok tanácsot adni, én sem hallgattam senkire, nem tudtam az érzéseimet irányítani. Remélem te ügyesebb és okosabb leszel!

2009. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, de a napirend csak egy példa. Én is anyumtól hozom ezt a fenenagy merevséget, áhh.
2009. nov. 19. 20:29
 4/5 A kérdező kommentje:
2.nak: igen, próbálom élvezni, csakhát elég szeszélyes baba és néha, sokszor kicsúsznak a dolgok a kezemből, mintha nem lennék elég határozott, néha meg túl görcsösen.
2009. nov. 19. 20:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akár én is írhattam volna az eddigi válaszokat. Az a baj, h' az ember nem tud kibújni a bőréből, és bizonyos dolgokat kénytelen a saját hibáiból megtanulni. Számomra ez az egész gyermekvállalás-gondozás-nevelés egy intenzív tanulási folyamat, amiben sok mindent megtudtam magamról a baba révén. Tudom, h' sosem leszek igazi laza anya, mert más a természetem, de minden nap tudatosítom magamban, h' ezek soha vissza nem térő percek. Egyszer olvastam, h' egy gyerek soha nem arra emlékszik, h' mindig volt vasalt ruhája, meg tip-top rend, hanem az élményekre, amit a szüleivel átélt. Ehhez tartom magam.
2009. nov. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!