Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? 8 hónapos a...

Hozzátáplálás? 8 hónapos a kisfiam,7 hónapos koráig csak anyatejes volt, kóstoltattam vele gyümölcsöket, de nem nagy sikerrel.

Figyelt kérdés

Egy hónapja elment a tejem egyik napról a másikra, azóta tápot eszik, de még egy étkezést sem tudtunk kiváltani.

Délben megeszik kb. 150 ml főzeléket, 1-kor már éhes és kell neki a táp. Utána már főzeléket nem fogad el.

Tehát megvan a napi 4 táp evés, mellette 150 ml főzelék, délután pár kanál gyümölcs.

Főzelékből is csak amiben sütőtök van, az kell neki.:-(

Mindentől fintorog. Mit csináljak?


2009. nov. 19. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Azt sajnos nem tudom mit csináljál,de a többieknek üzenem,ime az élő példa,miért kezdjenek el időben hozzátáplálni.
2009. nov. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elöször is add azt,amit eszik - utánna meg próbáld a sütötököt más zöldségfélékkel keverni.

Az, hogy hamar megéhezik, az lehet az elkészitési mód is: éppen a töknek nincs túl sok kalóriája, legyél hozzá krumplit is, meg pici olaj vagy vaj, illetve túró meg sajt is jó bele.

A gyümölcsöt meg keverheted tejbegrizzel (vagy a divatos nevén tejpéppel), akkor jobban laktat.


Egyébként meg sok türelem kell hozzá, és ugyan rajrad nem segit, de ezért kell már korábban kóstoltatni a babával a különféle izü ételeket, akkor nem csak egy izre lesznek beállva.

2009. nov. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát én meg az elsőnek üzenem, hogy én elkezdtem időben: 4 hónaposan, de nem fogadta el. Így 1 hónap múlva kezdtük újra. Ő is eleinte csak pár kaját fogadott el: Banán, répa, sütőtök ment sokáig. Aztán rákapott a zöldségekre, szinte minden zöldséget megevett már kb 8 hónaposan, amit lehet, de gyümölcsből még mindig csak a banán. Majd talán 10 hónapos volt, mire a többi gyümölcsöt elfogadta.

CSak azt tudom tanácsolni, hogy minél több félét próbáljatok ki. Még azt is ami esetleg neked nem szimpi: pl a halas bébiételt én undorítónak tartottam, ő imádta.

Az is megoldás lehet, hogy mindenhez sütőtököt keversz és ha már úgy elfogadja, akkor fokozatosan csökkented a sütőtök mennyiségét.

2009. nov. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Próbáltam betartani a mostani "szabályokat", hát itt az eredménye..:-(

2009. nov. 19. 17:49
 5/10 anonim ***** válasza:

A második vagyok: még egy ötlet - saját tapasztala alapján. A gyerekeim sokkal jobban zserették azokat a zöldségeket, amit a nekünk fözöttböl vettem ki (pl húslevesböl sárgarépa, zöldség, pasztinák, a fözeléknek megfözz krumpli, zöldborsó stb). Lehet, hogy ugy a te babák is könnyebben elfogadja.

De a második gyerekemnél CSAK ugy ment minden ujabb zöldségféle, ha egy pici cukrot tettem hozzá, ha már párszor megete, akkor lassan ki lehetett hagyni belöle, de másként egyáltalán nem fogadta el. (És mielött valaki elkezdené, ez a gyerek már 30 éves, eddig még egyetlen rossz foga sincs és inkább túl vékony, mint kövér - MBI 18!, tehát a pici cukor nem árt!)

2009. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocs:BMI és nem összekeverve.
2009. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam én is a húslevesből a zöldségeket, de öklendezik tőle..De a levét szereti. Ami egy kicsit darabos, már nem kell neki.(
2009. nov. 19. 17:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyen idösen még turmixolni kell, teljesen simára! Lehet, hogy ez a baj? Erre nem is gondoltam, hogy darabok vannak benne.

Alaposan pépesitsd, valószinüleg akkor jobban fog menni.

(A második vagyok)

2009. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok,nem megbántani akartalak,és nem is rossz szándékkal irtam,de kikivánkozott belőlem,mert igenis rengeteg ilyen kérdés van,ilyen problémával küzdő anyuka.Nem azt mondom hogy 3-hónapos kortól tömjük hülyeségekkel,de 4 hónapos kortól el kéne kezdeni KÓSTOLTATNI.Egyébként türelem,lassan biztos megszeret más izeket is a babád,rájön hogy az is finom.
2009. nov. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek!

Nem bántódtam meg, lehet igazad van, de mivel az első gyerek, nem tudhatom, mi a jó, mi nem. Sajnos a környezetemben nincs ismerős kismama, így nem tudtam tanácsot kérni mástól. Védőnő, doktornő pedig 6 hónapot javasolt..Én pedig szeretném a legjobbat ugyebár..:-)

2009. nov. 20. 08:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!