Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babánál szoktátok...

Anyatejes babánál szoktátok számolni (akik mérik), hogy megvan-e a napi tejci mennyiség?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha pl. egy 6 kilós babáról van szó, akkor neki elvileg egy nap 900 ml tejcit kell ennie. (6.0x150 ml)

Mivel kb. 7 alkalommal szopizik, így egy szopinál 130 ml-t kéne ennie.

Az én babám viszont van hogy csak 80-at eszik, van, hogy 120-at. Általában 7x eszik egy nap. 3,5 hónapos.

Tehát nem mindig van meg ez a mennyiség. Gond ez? Pótólni kellene? Nem szeretném!


2009. nov. 19. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy a babád nem eszi meg az "előírt" mennyiséget, nem jelenti azt, hogy pótolni kellene. Ha kiegyensúlyozott, szépen fejlődik, növekszik, akkor ő biztosan nem olvasta az előírásokat és neki így jó. Egyébként meg sem most, sem később nem fog minden evéskor ugyanannyit enni. Egyszer éhesebb, máskor kevésbé. A tej meg a nap folyamán nem csak mennyiségileg, hanem minőségileg is alkalmazkodik a baba igényeihez. Reggel több és "hígabb, este bár kevesebb, de laktatóbb, "sűrűbb". Nem akarok okoskodni, de szerintem ne mérd állandóan a babát. Ez csak téged frusztrál, ha nem eszi meg az adagját és az idegeskedés a babára is átragad, emellett a tejtermelésnek se tesz jót. Ha mérni akarod, hogy lásd, fejlődik-e, mérd hetente 1x egy adott időpontban...
2009. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, igen! Próbálok leszokni a mérésről, de nem megy egyik napról a másikra...engem még megnyugtat, ha tudom, hogy mennyit eszik, főleg, mert néha vannak olyan napok, amikor totál "összeesik" a cicim, és ilyenkor pláne jó lenne tudni, hogy jött-e elég tejci. Tudom, elég lenne hetente, pláne, hogy szépen fejlődik, 3100 grammal született és most lehet kb. 6 kiló, tehát lassan a duplájánál járunk és még nincs 4 hónapos.
2009. nov. 19. 15:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik gyereknél sem számoltam iil nem számolom.

Amíg csak anyatejesek voltak, addig sem, és utána sem. (a kicsi 8 hónapos, napi négyszer szopik még, emellett éjjel is szokott)

Szerintem egy éhes, üvöltő babát lehetetlenség lemérni, szoptatás előtt, vagy csak én vagyok béna.

Én heti egyszer lemértem/lemérem mind a kettőt, abbból tudom, hogy megfelelően gyarapodott/gyarapszik (1 éves korig).

2009. nov. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jól hasznosítja a tejet a picur :)) Az normális, ha nincs beduzzadva a melled minden szopi előtt, kezd beállni a kereslet-kínálat. Később már szinte észre se lehet venni, hogy van benne tej és mégis jól fog lakni vele a babád. Amikor szopik, figyeld, hogy nyel-e, kortyol-e, ha igen, nincs miért aggódnod. Az meg, hogy eleget evett-e, az gyorsan kiderül. Ha tele a poci bírja evés nélkül 2-3 órát is, ha meg kevés, hamarabb kér. Figyeld az igényeit és akkor nem lesz gond. Gondolom, ha ő amúgy már eleget evett, hiába adod a szájába a cicit, úgyse eszik... egy 4 gyerekes anyuka
2009. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is szoktam írogatni, én babám is 6 kilós (szül:3450) 11 hetes, 600 kürül eszik volt már hogy 700 körül evett, de visszaestünk, nemnagyon szokott éhes lenni, keveset eszik azt is nagy komótosan. Tegnap kapta a 2 hós oltást, lázas is lett és most kb. a felét ette. Mérlegünk kb. még két hétig lesz. Azért nemaggódom, h. éhenhal, inkább a tejmennyiségem miatt, ha egyszer megjön az étvágya.

A védőnő és a doki is mondta az elején ezt a 150 ml/ testsúlykilogram, h. ez az átlag. Hát tényleg csak átlag, az alját is mondhatták volna. Ez amúgyis inkább tápszeresekre vonatkozik, és máshol kevesebbet is írnak 150-nél, mindegy. A heti átlagos hízás számít. Babám se az átlagot ette sose, mégis 20-30 dekákat hízott...

(ja az elején én is pótoltam emiatt, cumizavar minden bejött, de ezt is átvészeltük)

2009. nov. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!