Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babátokat szoktátok...

Anyatejes babátokat szoktátok két etetés között itatni vízzel vagy teával?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert 4 hónapos a babóm és felfedeztem mostanában, hogy acetonos a lehelete, azt is olvastam itt, hogy lehet, hogy cukros, de akkor rosszul lenne és ő egy nagyon jó kedéjü, kiegyensúlyozott babó! Viszont azt is olvastam, hogy ez a kiszáradás jele. Akkor most mi van?
2009. márc. 12. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Az acetonos lehellet valóban a cukorbetegség egyik jele, jó lenne, ha elvinnéd kivizsgáltatni. Attól, hogy a cukra eltér a "normától", még nincs rosszul a baba, csak extrém eltérő esetekben.

Adhatsz neki plusz folyadékot, azzal bajt nem csinálsz. ha nem kell neki, úgysem fogadja el.

Adhatsz felforralt lehőtött vizet-ez a legolcsóbb-vagy baba ásványvizet, teát, de gyümilét is. Én abszolut vízpárti vagyok!

2009. márc. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

En soha nem szoktam neki vizet adni, mert az anyatej egyben az innivaloja is a babanak.

Az acetonos lehellet miatt minel elobb vidd el orvoshoz, ha baj van minel elobb segit, ha nincs baj, megnyugszol. Ha nincs baj, ne itasd semmivel, majd amikor mar enni is fog, nemcsak szopizni akkor raersz.

2009. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Az én lányom is anyatejes. Már 10 hónapos és javában főzelékezünk, de inni nem akar. (Ezt több ismerősöm is tapasztalta) Emiatt kemény a széklete.

Szerintem nyugodtan itasd, hogy szokja az ízeket és a hozzátáplálásnál nem lesz gondod az itatásnál. Sok problémától megkíméled magad

2009. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Az enyém 6 hós, eddig csak szopizott. Egyszer próbáltam neki adni vizet még néhány hetesen, akkor fancsalogva kiköpte. Azóta nem itatom. 2 óránként kínálom neki a cicit, ha szomjas szopcsizik pár kortyot. Nem erőltettem, azt olvastam mindenhol, hogy az anyatej szomjoltó, így azt kapott.
2009. márc. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A doki megvizsgálta a babót és azt mondta, hogy nem lehet cukros, azért mert nem szól még lehet szomjas és két etetés között nyugodtan kínáljam meg egy kis vízzel vagy teával. A szomjúság jele az acetonos lehelet. Azért köszönöm a gyors válaszokat.
2009. márc. 19. 09:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!