Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, ha kancsít a...

Meddig normális, ha kancsít a baba?

Figyelt kérdés

7 hós fiam bal szemével mintha kicsit kancsítana.Kinövi,vagy szemüvegre lesz szüksége?

Nekem is korán szemüveg kellett (3 évesen),lehet hogy örökölte a szemtengelyferdülést?vagy már csak én beszélem be?


2009. nov. 18. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Mostanában néztem az én fiam kb. 1 éves koráig kancsalított be, most másfél éves és már nem kancsal. Lehet örökölte, de nálunk is ez volt, mert én is kis kancsal voltam, de kinőttem, gondolom te is. Ja és csak iskolás korom óta kell szemüveg.
2009. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen,kinőttem,szemüveges lettem én is.csak aggódom,remélem ő nem lesz az.nekem nem volt nagy élmény a szemüveg.
2009. nov. 18. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonló okból én is körbe jártam annak idején a témát. Azt a választ kaptam, hogy 10 hónapos kora körül akkor is érdemes elvinni a babát szemorvoshoz, ha látszólag nincs semmi probléma.
2009. nov. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fél évesen már lehet őket vizsgálatra vinni, ott kiderül, hogy tényleg kancsal-e, vagy csak annak a tűnik. Ha megnézel egy fényképet róla és a szaruhártyáján mindkét szemen ugyanazon a helyen csillan be a fény, akkor valószínűleg nem kancsal. Bár erről látatlanban nehéz nyilatkozni. Általában 3 éves kor előtt nem adnak szemüveget, csak ha nagyobb a probléma, de mindenképp meg kell nézetni, hogy nyomonkövethető legyen a "panasz".
2009. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!