Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem szabad teat adni a...

Miert nem szabad teat adni a szoptatott csecsemonek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatom szerint nem befolyasolja a szopni akarast,szerintem ez egy uj okoskodas,hiszen a mi szuleink is adtak nekunk teat csecsmokorunkban,sot regen a tehentej sem volt tiltva egy eves kor alatt.
2009. nov. 18. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
álítólag van annyi folyadék a tejben ami a csecsemőnek elég. de én is adtam egy nap 2-3 alkalommal 30 ml-t. de cukor nélkül. és nem kamillát, mert az meghajtotta.
2009. nov. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, de fölösleges. Ha a baba eleget van mellre téve, eleget szopik, akkor fölösleges a teáztatás. Nincs rá szüksége a picinek. Az, meg hogy nekünk anno mit adtak és mikor... akkor nem voltak tápszerek, az anyákat inkább lebeszélték a szoptatásról csak oriza, nem volt ennyi tehéntej allergiás és másféle érzékeny baba se. Nekem 4 gyerekem van és még én se merek általánosítani. Van olyan baba, akinél igenis, befolyásolja, sőt a cumisüveg megzavarja a szopást, a másiknál meg semmi. Ez is babafüggő és anyafüggő. Mindenki döntse el maga, hogy hogyan és mivel táplálja, itatja a babáját!
2009. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Már megint egy régen mi volt... régen sokan meghaltak kolerában-ma már nem... erről ennyit.

A tea eltelítheti a hasat, amitől kevesebbet szophat, illetve nagyobb baj lehet, hogy rászokik a cumire és utána nem akar cicizni.

Ha nincs meleg, nem is kell fél évig a tej mellett más folyadék a babának, az abszolut kielégíti. Ha meg adsz, adj vizet. Ennyi

2009. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. A teában lévő csersav lemossa a babád bélrendszeréről az anyatej által rákerült védőréteget. Kb 2-3 hét, mire újra helyrejön. Ezért inkább tea helyett vizet adj neki.
2009. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koleraban igen de a teatol nem...Es hasfajas elleni teat sem szabad?
2009. nov. 18. 13:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolom, abból nem adsz sokat, csak pár kortyot.
2009. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mennyi idos a babad?
2009. nov. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem válaszoló egyik anyukával, lehet adni, semmi baja nem lesz tőle, csak teljesen felesleges, neki az anyatej önmagában elég és a legjobb, amit adhatsz neki. Ha akarod teáztatni, adj neki, ez a te döntésed.
2009. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Majdnem negy honapos
2009. nov. 18. 14:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szóloknak. Az anyatej első részes "hígabb", nekik ez a szomjoltó. A második része már sűrűbb, ez nekik a főétel. A harmadik része zsírosabb, ez a desszert. Ha a babádnak naponta van 4-5 pisis pelusa, akkor fölösleges bármit is adnod neki, de ezt neked kell eldöntened! (Persze, nyáron 35 fokban én is adnék neki.)
2009. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!