Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék ezen változtatni...

Hogyan tudnék ezen változtatni? 6 hetes a babám

Figyelt kérdés

És egyszerűen már kb 2 hete nem alszik el 23:00 és 24:00 óránál előbb. Este 20:00 fele fürdetünk utána eszik és alszik egy órát és felkel és utána 2-3 órát szenved, már rájöttem hogy másfél óra múlva adok neki még enni és akkor lenyugszik picit. De ha a cumi kiesik akkor azért sír és van hogy az sem kell neki.(felváltva rohangálunk neki visszaadni) És ez így megy kb két órán keresztül mikor hogy. Már kezdek elfáradni!

Amúgy azt hozzá kell tenni hogy ha 11 és éjfél fele elalszik akkor reggel 6-ig 7-ig alszik. De ez neki sem jó hogy éjfél előtt így szenved.

Ötleteket szeretnék kérni hogy hogyan bírnám elaltatni. Amúgy nem kell ringatni csak leteszem cumival a szájába és jó esetben elalszik,(nappal) jó párszor a cumi kiesik akkor sír.

Már arra gondoltam hogy külön szóbába kénne tegyem. Ott a szobája melletünk és van bébiőrünk is meg légzésfigyelőnk is. Szerintetek ez segítene? Nem korai még? Amúgy 5 percnél tovább nem szoktam sírni hagyni, mert nekem a szívem szakad meg. Ti mennyit hadjátok? KInek van már ennyi idősen külön a babája? És hogy alszik?


2009. nov. 18. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az én Kislányom 5 hetes és születése óta külön szobában alszik. Nálunk a esti fürdés után 8-9 között mostanában elalszik és alszik hajnali 2-3, esetleg 4-ig. Aztán szopi meg kis tápszer és folytatja az alvást reggelig, ilyenkor mindegy mikor aludt el, 3 órára rá már ébred és éhes. Szóval nálunk az első periódus a hosszú alvás.

Nem lehet, hogy zavarjátok? Tévézéssel esetleg? Én a helyetekben kipróbálnám a külön szobát. Attól nem félnék, hogy nem hallom meg, szerintem totál ki vagyunk hegyezve a legkissebb szusszanásukra is.

2009. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is erre gondolok hogy a tv zavarja, mert nem nézzük hangosan, de azért csak vibrál! De az is lehet hogy mi zavarjuk. :))

ÉS a szobájába ég valami világítás neki? A szoba ajtaja zárva van? Mert arra gondoltam hogy behajtom majd az ajtót hogy a fény meg a zajok ahogy mi még mászkálunk ne szűrődjenek be.

2009. nov. 18. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne rakd ot le aludni este 8-kor. Ha sikerul kihuzni meg egy oracskat, akkor talan jobban fog aludni ejjel. Lehet, hogy nem fog reggel 6-ig, de ha hajnalban megeteted, akkor minden bizonnyal meg vissza fog aludni par oracskat. Napkozben amugy mennyit alszik?

Es nyugodtan tedd ot at a sajat szobajaba. Bebior van, kozel vagytok hozza, ha esetleg sirna. En sem szoktam 5 percnel tovabb sirni hagyni, sot! Ha hallom, hogy kezdi nagyon belelovallni magat, akkor azonnal felveszem es megnyugtatom. Az en babam 3 honapos kora ota alszik a sajat szobajaban. Ahogy atkerult, rogton at is aludta az ejszakat.

2009. nov. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Napközben: de. talán két órát alszik részletekben

du. van egy négy órás periódus kb 1-től 4-ig alszik!Egyben

2009. nov. 18. 13:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Fürdesd később.Amikor ilyen idős volt kb.akkor tértünk át a 9-n10-es fürcsire aztán szopi,babusgatás(nem játék!) csicsika.A szopit is már félhomályban végeztük.Igaz mi is egy szobában aludtunk vele,de nekünk a nappali külön van,tehát kijöttünk a szobából(tévézni) és mi 2 óra múlva mentünk aludni(végülis igy olyan illúzió volt neki mintha külön szobában aludt volna.Egy pici éjszakai fény volt(pl. légzésfigyelő)ami ment egész éjjel,az ajtót meg félig nyitva hagytuk,hogy azért legyenek beszűrődő zajok,hogy szokja.Nyugodtan tedd külön szobába,ha téged nem zavar.Mi nem tévéztünk(nincs is tévé)a hálóban.Elképzelhető,hogy zavarják a fények.

Én lehet "csúnya" vagyok,de a 20. cumi visszaadás után nem adnám vissza...Nekünk nem kellett a cumi,de az ujját ilyen kor körül találta meg.Sosem ringattam.

2009. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!