Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a 17hónapos lányom...

Baj ha a 17hónapos lányom csőrösből iszik? Próbálkozunk a pohárral is, de sír a kis itatójáért. Hogyan szoktathatnám a pohárra?

Figyelt kérdés
Vegyem el tőle végleg?Az aktimelt is csak abból issza meg.
2009. nov. 17. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez már kicsit beteges, jó lenne, ha leszoktatnád.

Maga a csőrösből ivás nem gond még ilyen korban, de hogy joghurtot is...

Ez a kötődés nem nagoyn jó, vagyél neki szopókás üveget, és adj neki poharat is, majd megszokja.

2009. nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kitartás,kitartás,...Szerintem szépen lassan át fog szokni.
2009. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Beteges?Jesszusom,hát akkor az én gyerekem nem normális.16,5 hónapos és Avent csőrös pohárból iszik mindent.Pohárból is tud,de nekem eszem ágába sincs még leszoktatni végleg.Valószínű elmebeteg vagyok.Bár az igazat megvallva bevásárlás és éjjeli kelés esetén még kényelmesebb is a csőrös itató,mint a pohár.Igaz nem vagyunk egyformák.
2009. nov. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányaim is sokáig használták a csöpögésmentes poharat,tudtak inni rendesből is,de ezt jobban szerették.Folyton elhányták,végül mindkettő fülére rákötöttem egy plüssállatot,így könnyebb volt megtalálni.:DDD Aztán egy idő után már érdekesebb volt a "felnőtt" pohár,és szépen leszoktak a csőrösről.Nincs benne semmi beteges szerintem.
2009. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hát bocs, de azért elég durva ez a beteges :(

16hós a fiam még rendes cumisüvegből iszik, nem fogok még csőrösre se váltani,tud pohárból inni.

2009. nov. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

akkor biztos az én fiam is beteges már most, és az is marad egy ideig valószínű. ez kicsit durva hozzászólás volt!

A fiam 14 hónapos, csak cumisüvegből hajlandó inni. csőrös poharat elhajítja egyszerűen. Ha rendes poharat adok neki, abból próbál inni, de inkább csak harapdálja a szélét, aztán magára borítja az egész poharat ahogy van. Én nem is akarom erőltetni neki, majd eljön az ideje, mikor úgy akar inni, mint mi. eddig is mindennél ment ez a módszer, hogy majd leszokik magától róla, én ezt vallom továbbra is.

2009. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
megnyugtattatok:)
2009. nov. 20. 08:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, barátnőm kislánya, annak ellenére, hogy tudott pohárból is inni, ragaszkodott a csőrös poharához még ovodás korában is. Úgyhogy nem kell erőszakosan leszoktatni, barátnőm lánya is egyszer csak elhagyta. Már az is valami, hogy csőrösből iszik, és nem cumisüvegből. Én kislányom néha még másfél éves korában is kérte még a cumisüveget is, pedig Ő is tudott pohárból is inni. A "betegesnek" meg annyit, hogy vagdalkozz máshol, ha csak ilyen kommenteket tudsz írni.
2009. nov. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16 hónapos a kislányom.A reggeli és esti tej adagját rendes cumisüvegből issza.Napközben a teát csőrősből,néha gyümilét,vizet rendes pohárból,végülis tud inni belőle,de nem mindig adom abból.Nem erőltetek semmit,szerintem a babád is szépen majd megtanulja,szerintem sincs ebben semmi "beteges".Ne aggódj.
2009. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Húgom úgy szoktatta a kislányát a pohárra, hogy a csőrösnek (szilikonos) levágta először a tetejét, hogy így bővebben jöjjön a folyadék, és így szokja a Pici. Aztán nagyobb részt vágott le róla, így már szinte pohárból ivott. Aztán levette a tetejét.


Remélem, tudtam segíteni!

2009. nov. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!