Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kislányomnak néha...

5 hónapos kislányomnak néha remeg a keze. Kb 1 hónapja tűnt fel először. Remeg a keze ha sír, ha örül, van, hogy csak úgy. Van köztetek valaki aki ebből az okból kifolyólag vitte neurológushoz a babáját?

Figyelt kérdés
Beszéltem neurológus orvossal, kaptunk időpontot. Neki is elmondtam a tüneteket, de megnyugtatott, hogy szoktak ilyet csinálni a babák. De én mégis nagyon aggódom, mert néha olyan ijesztő. Jó kedvű baba, sokat mosolyog, forog, gőgicsél, eszik, alszik rendesen. Van köztetek valaki aki szintén hasonló okból vitte a babáját neurológushoz? Mit mondott a doktor?

2013. nov. 12. 20:56
 1/4 Hubilla ***** válasza:

Szoritok Nektek!!

Mas okosat nem tudok...

2013. nov. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nálunk is ez van. tök normális. én nem stresszelem magam rajta, neked is azt javaslom, h ne lihegd túl. az orvos is mondta, h. normális. nyugi!
2013. nov. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én csak ismertem egy ilyen anyukát/babát, nálunk nem volt ilyen. Neki már újszülött kortól remegett a keze és a lába is. A háziorvos először calciumot adott rá, mert annak a hiányától is lehet, még olyan pici korban, de nem segített. Aztán elmentek neurológiára, ha jól emlékszem csináltak neki EEG-t is, de az negatív volt, így nem foglalkoztak vele, aztán elnőtte pár hónap múlva.


Volt egy másik kisfiú is, akinél ilyen volt, de már születése után jelentkezett, nála valami epilepsziához hasonló irritábilitást diagnosztizáltak, már nem emlékszem a nevére (főleg az orra környékére volt érzékeny, ha ahhoz hozzáért valami, akkor elkezdett "görcsölni" - remegni). 1 éves kora után elnőtte, igazából ezek nem igazi epilepsziás görcsök voltak nála, de kapott epilepszia ellenes szert.


Gondolom nálatok is csinálnak majd egy EEG-t, és abból majd kiderül, hogy minden rendben van-e.

Drukkolok nektek!!

2013. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, a felfokozott lelki állapot (öröm, szomorúság, izgatottság) miatt előfordulhat remegés, 7 hós kisfiam is csinálja, mikor nagyon sír, és teljesen egészséges! Saját nyugalmad érdekében vizsgáltasd meg, de szerintem nincs mitől tartanod!
2013. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!