Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytatok eloszor...

Mikor hagytatok eloszor nagyszulokre vagy masra gyermeketeket tobb napra vagy legalabb 1 ejszakara? Hany honaposan vagy evesen?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 honapos, anyuek es a parom szulei is megjegyeztek mar, hogy mikor hagyom ott nekik a picit tobb napra vagy ejszakara. Mi addig elmehetnenk szorakozni, mondjak ezt Ők. Nekem valahogy nem megy, meg nem. Es nem is ereznem jol magam, ha elmennek szorakozni es tudom, hogy esetleg nem alszik a fiam mert nem vagyok ott. Mit gondoltok ennek eljon egyszer az ideje? Mit mondjak nekik, hogy ne bantsam meg oket, de megertsek, hogy meg nem keszultem fel ra?
2009. nov. 17. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem elmúltak kétévesek a gyerekeim amikor először éjszakára anyukámnál hagytam őket.Ne azzal foglalkozz,hogy Ők mit akarnak,a gyerektől és tőled függ,hogy mennyi időre tudjátok egymást nélkülözni.Ha a mama unokázni akar bármikor láthatja,eljöhet mi is megyünk,ott is alszunk néha.A harmadik kicsim 1 éves múlt,még Ő sem aludt ott nélkülem.Majd amikor úgy látom,biztosan el van nélkülem,és jól is érzi magát ha ott hagyom.Egyenlőre még fél órát sem akar mással lenni,de nekem ez nem teher.Olyan gyorsan megnőnek,mehetünk még szórakozni.Én kiélvezem maximlisan a babakort amíg dencölhetem Őket,úgyis olyan gyorsan megnőnek.
2009. nov. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Papa, mama , én még erre nem készültem fel, de később nálatok fogom hagyni, ne féljetek. Kérlek ne kérjetek tőlem oylat, amitől nem érzem jól magam...

Lányom 17 hós, most szilveszterre terveztük, hogy elmegyünk valahova kicsit, de végül nem jött össze. Így ott mertem volna hagyni mamár egy éjjelt, anyámékra két éjjelt is, a három már lehet nekem is sok lett volna elsőre, bár ez nem is volt tervben.

Ezelőtt nem nagyon mertem volna én sem, mert nagyon rossz alvó volt, sokszor felébredt, csak én tudtam visszaalatatni. 1 éves kora óta jobb a helyzet, de még mindig sokszor ébredt amit mostanában már elhagy, ezért ár ott merném hagyni éjjelre is.

Amúgy napközben nincs gond, dédinél sokszor van egész napot, vagy anyámékkal is töltött már egész napokat nélkülem, déli alvás is megy így, csak éjjel nem "hagytam" még el.

Akkor tedd meg, ha kész vagy rá, de ne önzőségből halogasd, a gyereknek az jó, ha elvan máshol is, és megismer más környzetet is.

2009. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt gondoltam, mint Te!

Abba az illúzióba ringattam magam, hogy NÉLKÜLEM aztán éhen hal a gyerek, és egész éjjel bőgni fog.

A legjobb barátnőm esküvőjére mentünk, mikor fél éves volt.

Majd' belehaltam, hogy anyuéknál kellett hagynom.


Hát elmondanám Neked, hogy őt baromira nem érdekelte, hogy ott vagyok-e, vagy sem.

Ugyanúgy fürdött, ugyanúgy vacsizott, ugyanúgy aludt, mintha itthon lett volna, az ég egy adta földön nem volt egy zokszava sem, hogy nem vagyok vele.


Most pár hete elmentünk apával koncertre, hogy kiszakadjunk a mókuskerékből (ő éjjel-nappal melózik, én éjjel-nappal gyerkőcözöm, kicsit szükségünk volt egy egymással töltött estére), ugyanaz megismétlődött, mint először.

Én állandóan a telefonom figyeltem, mikor küldi anyu a vészhívó üzenetet, hogy mindjárt megőrül a gyerek, úgy sír utánam, de SEMMI ILYEN NEM VOLT!

A kislányom úgy viselkedett, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga, mint ahogy az is, hidd el!


Nyugodtan hagyd ott annál a nagyszülőnél, aki erre a legfelkészültebb, aztán max. érte mentek éjjel, ha ő mégsem bírná, de saját tapasztalat, hogy anyuka nehezebben válik el a babájától, mint a baba anyukájától.

2009. nov. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos,a lányom 15 hónapos.Ugy hogy nélkülem ottaludjon valahol az nem volt.De az viszont igen hogy esetleg elmentünk apával kikapcsolódni és éjszakára átjött anyu vagy a hugom vigyázni a gyerekre,nem is egyszer,kb 5-6hónapos kora óta.Van hogy az apja elviszi egész napra a másik nagyihoz (van hogy nincs kedvem oda menni),vagy máshova de fürcsire megjönnek.

Igy nagyon jó, ha le akarok egy picit lépni átjön valaki, viszont hogy ottaludjon valakinél azt még nem szeretném,sokkal nyugottabb a megszokott kis környezetében,én igy gondolom nekünk ez nagyon bevált.

Ja azt utálom hogy ha az anyósom gyerek témában erőszakos, mert akkor pláne nem engedek.Szerencsére már tudja hogy hol a határ mert megmondtam neki.Szerette volna hogy ottaludjon a gyerek.Jó majd ha én is ugy érzem hogy eljött az ideje akkor persze.Ennyi nem kell cifrázni,persze lehet hogy egy párszor meg kell ismételned:)...

2009. nov. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én korán kezdtem szoktatni a nagyszülőkhöz, kb.3 hó korától heti egyszer. Én ugy vok vele,hogy jobb korábban elkezdeni, mint később majd nem akarni ott lenni. Mert minél többet van veled, annál nehezebb neki és neked elszakadni egymástól. És egy kis kikapcsolódás mindenkinek kell.

2009. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!