Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna eldugulás? Mi...

Könnycsatorna eldugulás? Mi lehet? Két hete váladékozik 6 hetes babóm szeme, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hete szemcseppezem a szemét, mert először az egyik "csipásodott" és a Drnő írt fel neki tobrex szemcseppet, azt mondta, hogy ha 1 hétig nem múlik, akkor fel kell neki egy tűt és ki kell tisztítani a könnycsatornát, mert el lehet dugulva. Na most át ment a másik szemére is a gyulladás (ha az?), majd elmúlt és visszajött. Kamillával kellett kenni szemcsepp előtt. Ma volt a Drnő, és hogy meg tudja nézni, csak szárazzal töröltem le neki a váladékot és ma már is szebb a szeme. Fura!

Megbeszéltem egy szemésszel, holnapra egy időpontot, hogy nézze meg, hogy most akkor ki kell e tisztítani vagy sem.

Szerintetek mi lehet? Kinek volt már könnycsatorna tisztításon a babája és mennyi idősen? Hogy viselte a Pici? Fájt Neki, vagy csak a lefogás zavarta?

Én nagyon félek!!!:( Nagyon szokott ordítani és akkor nem vesz levegőt. Ha közben is rájön, mit csinálok????

Légyszi gyorsan írjatok, mert holnap megyünk.:(

Előre is köszi!

Sziasztok


2009. nov. 16. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi is voltunk, de aztán nem kellett átmosni.

Azt mondták, hogy akinek elzáródása van, akkor az nem múlik el és nem jön vissza, főleg nem megy át egyik szemről a másikra, mert nekünk így volt.

Szóval, mi csepegtettünk és elmúlt. Amúgy szintén Tobrex-szel.

2009. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fiamnal is ez volt kb 7-8 hetesen eloszor.Tobrex,majd elmult...majd ujra elojott.Mar 6 honapos es most megint valadekozik,de amig nem zold,tehat nem fertozodott be addig nem foglalkozom vele.

Mivel kulfoldon elek itt 1 eves kor elott nem foglalkoznak vele,mert kinoheti,otthon mar atfujtak volna(anyukam rakerdezett egy gyermekszemesz kollegajanal).

2009. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nyugodj meg ezt mi 4 alkalommal csináltuk végig. 2 hetes volt a kisfiam mikor be kellett látnom hogy a szemcseppezés nem használ és mentünk a szemészetre...rettegtem és akkor még enyhén fejeztem ki magam. Doktornő azzal kezdte hogy nyugodjak meg ez nem fáj a piciknek és nem a fájdalomtol ordítanak hanem a "lefogástol" ebben van vmi mert ahogy kibontották már abba is maradt a sírás...ez fájdalomnál nem így működik. Szóval mi minden héten visszamentünk kontrollra amíg csipásodott a kicsim szeme. Összesen 4 alkalommal mosták át. Az elsőnél a szivem szakadt meg és egy másik helységben zokogtam,majd minden alkalommal tudatosult bennem hogy ez neki "jó" mert a kicsi szeme így gyógyulhat meg. Ja és nem mellékesen nem érezte rajtam a kétségbe esést:D Ami először fura volt az az hogy engem nem engednek oda ,később beláttam jobb is volt... állítólag egy 5-8 cm-es "tűszerűséggel" beszurnak a szemsarkába és és átöblítik vmivel. Erre azért van szükség mert vmi kis "hártya" nem válik le születéskor így ez a könnycsatorna zárva marad,ebből indul ki ez a sárgás ragacsos csipásodás. Ne izgulj hihetetlen strammok ezek a kisbabák,inkább a mi anyai szivünk az ami "gyenge". kitartás a holnaphoz és ne aggódj...minden rendben lesz:D

üdv.: 6 hónapos manó anyukája

2009. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lányomnak már a kórházban gyulladt volt a szeme, azóta szemcseppeztük, de nem lett jobb. Először 6 hetesen lehet vinni könycsatorna átmosásra, vittem is.

Semmi baj nem volt, kiküldtek, lefogták, szólt a doki, hogy nagyon fog sírni, sírt is, de állítólag nem fáj nekik, csak kellemetlen, és hát le van fogva, ami ilyesztő..

De nem tartott tovább 2 percnél, mindjárt megnyugodott és már este szebb volt a szeme, azóta sincs gond vele.

Én ajánlom, hasznlni szokott, eddig mindenkinek "jót tett" aki elvitte a babáját.

A kamilla sokszor csak még jobban hevíti a gyulladást...

2009. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Kedves első és második válaszoló! Nem tudom, hogy csak tisztul e Neki vagy azon már túl kéne lenni elméletileg! A kórházban és még itthon is alig nyitogatta a szemét, 2hetesen kezdte el jobban kinyitni. Jó Nektek, hogy elmúlt tőle! Nekünk sem zöld a váladék, de szinte folyik néha a szeme sarkából.

Kedves 3. és 4. válaszoló!

Köszönöm szépen a biztatást, én is így hallottam, de nagyon félek! Remélem, ha most kimossák, többet nem kell majd!

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan írtatok! Az a tű szerű valami kicsit rémisztően hangzik...fúúú...

Na valahogy majdcsak kibírjuk!!! Ha muszáj neki átmosni.

Szép hetet Nektek!

2009. nov. 16. 21:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Masszirozni kell a konycsatornanal a szemzugot minden este, tiszta kezzel. Sajnos a konnycsatorna atmosas nagyon fajdalmas dolog. A ferjem csatornait felnott fejjel mostak at. Azt mondja, ilyen fajdalmas dolog nem igazan tortent meg vele. Nem remisztgetni akarlak, de inkabb probald a szemcseppeket, a masszirozast. Persze ha nem javul mindenkepp meg kell csinalni:-(

Az en fiam kinotte olyan 3 honapos koraban. Mondjuk mi minden este maszirozgattuk neki.

2009. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szoptatod a babad vagy tapszert kap? Ha szoptatod, cseppents anyatejet a szemebe parszor 1 nap. Nem viccelek! Az en kisbabamnak kb. 2 hetesen kezdett el csipasodni a szeme. Elkezdtem anyatejet csoppenteni neki bele 3x 1 nap es par nap alatt elmult. Most 9 hetes mult es azota sincs baja. Egy probat meger, rosszabb nem lesz tole.
2009. nov. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1 éves kor előtt TILOS az átfecskendeztetés, és buta, tájékozatlan aki hagyja.

Én felnőtt vagyok, egy szemműtét miatt csinálták meg nekem és igenis fáj, nagyon fáj, mikor az orrodig ledugják a szondát!!!

2009. nov. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja, utosló vagyok, én sem engedtem a lányomnak, 5,5 hós korára szűnt meg, occoluheel nevű homeos szemcsepp és sok maszirozás hatására.
2009. nov. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat! Nem kellett átmosni!:) Képzeljétek, a gyermekorvos és a kórház is rosszul mondta szemcseppentés módját, mert nem a nyitott szembe, nem a sarkába, hanem szét kell húzni a szemét és alúra kell, hogy eljusson a csepp! Jó mi?! Már ma SZÉP!!!!a szemecskéje!:) Csipa csak elvétve, néha! Ja és váladék se jött, ahogy megnyomta a Drnő.:)

Köszi még egyszer!

2009. nov. 18. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!