Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kislányomon ekcémás...

5 hónapos kislányomon ekcémás folt jelent meg. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnak ( 1 éves ) is ekcémás a bőre néhol, elvittem gyermekbőrgyógyászatra, kb 5 hónapos korában. Ott azt mondták, hogy veleszületett, amit idővel ki fog nőni. Kaptunk egy általuk kevert nagyon zsíros testápolót, amit minden este használunk, kivéve a melegebb tavaszi és nyári időszakot. Akkor ugyanis teljesen tünetmentes volt. Most, hogy hűvösebb, nyálkásabb idő van, kezdtek előjönni a foltjai, bár csak egy-két helyen. Újra testápolózom minden este, ha a foltjai belobbannak esetleg, arra külön krémet kell majd tenni. Ezt is ott kaptuk. Az arcát is kenem, mert a szél nagyon kifújja. De így tünetmentessé tehető és remélem, idővel tényleg kinövi!
2009. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2009. nov. 16. 19:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Fiam 10 éves lesz és nem múlt el, hol rosszabb (ősszel, télen vagy ha beteg), hol jobb (nyáron teljesen elmúlnak foltok)

Kb 1 éves korában jött elő.

2009. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Ha még szopizik, kerüld a tejet és a tejtermékeket, nálunk ez láthatóan javított a helyzeten. És a tejtermékek bevezetését is 1-1,5 hónapja kezdtem, nagyon kis adagokkal, (1 kiskanálnyi), most is csak heti 1x kap túrót, joghurtot, vagy sajtot. Ezt a bőrgyógyászaton tanácsolták, hogy az ekcéma ne kapcsolódjon össze étel-allergiával. Kezdetben például 1 kanálnyi joghurttól is kijött a nyaka körül az ekcéma, mostanra hozzászokott a szervezete és nincs ilyen gond. Tejfölt, tehéntejet még nem adhatok neki, de szerencsére még szopizik.

Bocsi, hogy sokat "magyarázok", de remélem segíthetek egy kicsit.

2009. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és még az a lényeg, hogy ne vakarja, mert akkor begyulladhat a bőre és nehezebben gyógyul. Rövid körmök, és kenegetni, hogy ne legyen száraz.
2009. nov. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! egy ekcémásnál számítani lehet rá, hogy a hideg szeles napokon jobban kijön, mivel ez egy bőrszáradás. Nem tudom elmondták-e neked de nagy a jelentősége a következőknek: mosópor, öblítő, testápoló, krémek, fürdető, sampon... Ezeket nem szabad hirtelen váltogatni. Az általad használt dolgok is befolyásolják parfüm, dezodor. Gondold végig mihez ér hozzá? Mert nagy szerepe van a mosogató és tisztítószereknek. Nekem a domestos és flóraszeptől is kijön az ekcémám. Mivel még pici és most fog megismerkedni rengeteg dologgal az allergiás tényezők nagyok, de megnyugtatásul én sem vagyok allergiás. Nem tudom milyen fürdetőt javasolt a doki, de én Babé omega3-as tusfürdőt használok, kicsit drága de már kb. fél éve tünetmentes vagyok. 23 éves ekcémás
2009. nov. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek!
2009. nov. 17. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!