Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek NEM tetszett az Aludj jól gyermekem című könyv? Miért nem?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Én ringatom a 11 hónapos babámat alvás előtt, mert nekünk ez így jó, nekünk ez nem teher. Rám van szüksége elalváskor, tőlem ezt megkapja. Nekem nem szimpatikus az, hogy bevágom a gyereket az ágyba, irány kifele és ajtó rácsuk. Ha eljön az ideje, egyedül fog elaludni úgyis, számomra ez olyan, mint a szobatisztaság.

A másik pedig, hogy miért várjam el egy kisbabától, hogy egyedül aludjon el, amikor én sem egyedül alszom el, hanem a férjemmel.

Szóval nekem nem tetszik a módszer, amit ez a könyv leír.

2009. nov. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én megdöbbentem amikor olvastam!
2009. nov. 16. 15:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Néhány hete én is kérdeztem hasonlót. Elég sok választ kaptam. Ha érdekel, itt elolvashatod: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2009. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem mi nem tetszett és akkor hogy alszik a babád?
2009. nov. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát igazából olyan erőltetés szaga van. akkor is elalszol egyedül te büdös kölök, megértetted?? :DDD

Viccet félretéve, nekem 11 hós a kislányom, egyetlen átaludt éjszaka sincs még mögöttünk. Együtt alszunk, mert rossz az alvókája a kezdetektől. Momentán 6 foga jön egyszerre, nem részletezem...a gyógyszerek nem használnak, se a hagyományos, se a homeós. Rakjam be a kiságyba, és üvöltsön amíg akar ahogy anyósom javasolja? Amúgy meg elég makacs csajszika, nem nyugodna meg, ha felvenném akkor se, mert nem hülye, hanem gyerek, ahogy mondani szokás. :) Én meg már kivagyok mint a ló, de inkább elviselem. Majd elmúlik ez is.

2009. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
"Mit nem szabad tennünk az elalvása érdekében
2009. nov. 17. 11:02
 7/9 A kérdező kommentje:

"Mit nem szabad tennünk az elalvása érdekében?

-énekelni

-ringatni

-fogni a kezét

-gyerekkocsiban tologatni

-megérinteni

-cumit adni neki

-megszoptatni

-megitatni"

Ez az ami nem tetszik, például. Szerintem a babák veleszületett igénye a közelségünk valamilyen formája. És a mi igényünk is, hogy egy babának pl. énekeljünk, ringassuk, mellre tegyük stb.

Az én babám (6 hónapos lesz, kisfiú) este bealszik szoptatás közben. Gyakorlatilag leteszem a kiságyába, ami a miénk mellett van, és alszik tovább. Éjszaka ha felkel, mindig felkel legalább egyszer, megszoptatom és alszik tovább. Előfordul, hogy többször ébred, ritkán nyugtalan inkább kirobbanó formában van, magunk közé veszem. Ott nagyon hamar megnyugszik. Van, hogy vissza tudom csempészni a kiságyába, van, hogy nem. Olyankor ott felejtődik közöttünk. De legalább mind a hárman tudunk aludni.

Napközben, ha kint altatom a kocsijában, elrázom. Ez kb.10-20 perc. Ha bent alszik, akkor azt a kiságyában teszi. Látom, hogy álmos és beleteszem. Alig éri a feje a párnát már alszik is. Amikor nyugtalan, ringatva sétálok vele, énekelek neki. Utána teszem az ágyába. És cumi van a szájába.

2009. nov. 17. 11:13
 8/9 A kérdező kommentje:
bocsi, szájában! :)
2009. nov. 17. 11:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Szerintem jól csinálod!!! Én veled értek egyet! Ráérnek még önállóskodni később is a gyerekeink!

2009. nov. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!