Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Derült ki valamelyiktek...

Derült ki valamelyiktek babájáról, hogy maszturbál?

Figyelt kérdés
Kérlek, ne nézzetek hülyének, de ma voltam a 10,5 hós kislányommal neurológián, mert előfordul, hogy ledermed és pár másodpercig remeg (az édesapja epilepsziás, ezért is vittem orvoshoz). A doktornő nem talált semmit az EEG alapján, ezért megkérdezte, hogy nem maszturbál-e olyankor a kislányom?! Mivel nem tudom, hogy ez ilyen pici babáknál hogyan működik, leírná valaki, akinél kiderült a babájáról, hogy erről van szó, hogy miben nyilvánul ez meg a kicsinél? Nem vagyok beteg ember, tényleg félre ne értsetek, csak szeretném megnyugtatni magam, hogy a doki normális, nem csak le akar rázni és tényleg lehet erről szó. Köszi!
2009. nov. 16. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Én ilyet nem hallottam,én magam 12 évesen csinàltam hasonlot,màrmint maszturbàlàs.Én azért tulzàsnak tartom ilyen pici gyereknél.

Hihetetlen.

2009. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igenis már ebben a korban is megvan a tudatalatti érzés és "maszturbálnak".Nagyon sokszor hallottam már erről és nem kóros! Szerintem itt a neten is lehet róla olvasni.Ha találok valami cikket akkor belinkelem.
2009. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Ne aggódj, a maszturbálástól semmilyen betegsége nem lesz. Csak jól esik neki, ha izgatja a kis punciját. Ha ne adj' isten lesz az életben valamilyen betegsége, az biztos, hogy nem a maszturbálástól lesz. Nagyon jó egészséget és minden jót kívánok!
2009. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Szia!Nekem kisfiam van.11 hónapos múlt, és bátran állíthatom hogy szoktak a babák is maszturbálni,bár ez teljesen más mint a 3 éveseknél,vagy a későbbiekben.Simizik,huzogatják a kukit vagy nunit,vannak babák akik kissebb tárgyakkal érintgetik a nemiszerv tájékát(egyébként a lányos anyuciknak nagyon kell figyelni, mert előfordulhat hogy "elvész" a pici tárgy a pelusban.)Ez sem nem ilyesztő,sem betegeges,ez természetes...nem minden baba kíváncsiskodik oda lent, de mindegyik baba rátalál olykor olykor arra amilye van.A kisfiam az esti fürdetés előtt, fél órát kap hogy pucéran(hogy szellőzzön a popóján a bőr)játszadozzon.Gyakran vettem észre hogy csak üldögél, huzigálja a kukit,és matat körülötte, nem is pislog csak néz maga elé elmélyülten, aztán mintha a hideg rázná, megremeg...beszélgettem erről a védőnőnkel, aki szintén úgy vélekedett hogy nevezhető ez maszturbációnak.
2009. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen tényleg létezik ilyen.Valahol olvastam, hogy már ilyen kicsi korban is felfedezik a testük adta örömöket.Nyugodj meg nem beteges, hanem természetes dolog.
2009. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is hallottam róla, hogy létezik ez a babáknál, de az én kislányom nem simogatja, dörzsölgeti magát, ezért nem értem a dolgot. Van, hogy játék közben, van hogy etetés közben jön rá ez a remegés. Ja, és mindig ülő helyzetben, de nem dörzsölgeti a kis fenekét a padlóhoz, hanem egy helyben van. Nem értem, miből gondolta a doktornő, hogy erről lenne szó.
2009. nov. 16. 12:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy túl egyszerűen látom a helyzetet,de szerintem akkor éppen bepisil.11 hónaposan már érzékelik,és kellemetlen lehet számukra.Lányoknak,ülve főleg.

Nekem ez tűnik a legkézenfekvőbb oknak.

2009. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szokott simán megrázkódni is, ezt én is betudom a pisilésnek, de ilyenkor az arca is kicsit megfeszül és nem megrázkódik, hanem remeg a kis feje és keze. Más, mint pisiléskor.
2009. nov. 16. 12:53
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem, ha teheted, vidd el egy másik neurológushoz is a picit, mert ő tudna csak megnyugtatni. A maszturbációról én is hallottam ennyi idősen, de amit leírtál szerintem sem az. Lehet pisiléstől, de ahogy a soraidból kiveszem, a te anyai ösztöneid mást súgnak. Mutasd meg mégy egy orvosnak, hogy megnyugodhass, vagy hogy ha ne adj isten baj van, akkor foglalkozzanak vele!
2009. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

amiket írsz, az alapján biztosan elvinném másik orvoshoz, mert ez nem az amit mondott a doki, de ha az is lenne az normális, már ekkora korban is, ne nyugodj bele ebbe a válaszba, járj utána mert ez nagyon aggasztó! Remélem mihamarabb kiderül az ok és nem lesz semmi baj!

Üdv

2009. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!