Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónap körüli babátok hogy...

6 hónap körüli babátok hogy alszik éjjel? Hányszor kel fel?

Figyelt kérdés

Babám nagyon rossz alvó. Kíváncsi vagyok, másnál ez hogy van. Esetleg szeretnék rájönni az okára.

Mikor tért át a zavartalanabb éjszakákra - ha átállt? Mit adtok neki éjszakára? Cumizik? Anyatejes, tápszeres - mikortól hozzátápláltok? Van már foga? Frontérzékeny? ...

Kérlek minél többen és bővebben válaszoljatok!


2009. nov. 15. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Az enyémnek van már két foga, és éjjelente 3-4-szer kel fel. Szoptatom, nem cumizik. Pár napja próbálkozunk a hozzátáplálással, almalét kap pár kanállal.

A nagylányommal is ilyen éjszakáim voltak, úgy 1,5 éves koráig. Szerintem nem kell erőltetni, hogy végigaludják az éjszakát, bár nehéz. De ők így érzik biztonságban magukat, hogy ellenőriznek. :D

2009. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lányom 6 hónapos. Kb 10x kel éjszaka, de ami rosszabb, hogy mostanában rajtam akar szószerint aludni. Nem éhes, csak a közelség kell neki, de ha később esetleg hozzáérek, megzavarom, így újra felkel. Se ő, se én nem alszunk jól. Egy szobában alszunk, külön ágyban. Igyekszem őt mindig visszatenni az ágyába - persze csak ha sikerül.

Nem hinném hogy a foga, mert semmi jel nem utal rá. Frontérzékeny, de ezt nem fognám azért erre. Ezért vagyok kíváncsi, másnál hogy van, s mitől lehet.

2009. nov. 15. 20:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem születésétől kezdve átalussza az éjszakát. 4 hónapos koráig csak szopizott, elkezdtük a hozzátáplálást, 6 hónapos korára már délelőtt gyümölcsöt babapiskótával, ebédre husos főzeléket uzsonnára tejpépet kapott. 4 hónapos koráben elkezdett éjjelente felkelni, kevés volt a vacsira a tejem, ezért kapott szopi után tápot, 6 hónapos korában már a reggeli és a vacsi is táp volt. Vacsira 180-210 mili között eszik tápot és reggel is. Én azt figyeltem meg, ha jól lakik jobban alszik, és ha nincs nagyon meleg a szobájában. Alvás ellőtt mindig kiszellőztetek, és 23 fok van a szobájában, pamut rugiban és hálózsákban alszik.

Cumizik, de ha mélyen bealudt ki is köpi és alszik reggelig. Ha túl meleg van felkel inni, de alszik tovább, engedek be friss levegőt.

2009. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is 6 hós. Kb. 3-4 hós kora óta átalussza az éjszakát. Este 7:30-8:00 között leteszem és reggel 6:30-7:00 óráig alszik egyfolytában. Tápszeres, elalvás előtt 180-200 ml eszik. Foga még nincs. Cumit kap, de kiköpi. Ha megébred nagyon rikán, vissza a cumi és alszik tovább.

Egy hónapja hozzátáplálom és nem volt változás.

Mindig azonos időben teszem le, a lefekvési és fürdési rituálé minden este azonos. Masszást is kap, megtanultam egy könyvből pár fogást.

Az enyém meg napközben nem nagyon alszik, max. fél órákat.

2009. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki nálunk lesz a gond :(

Babám nappal sem jó alvó. Elejével esénként 3 óránként kelt, kb 3-4 hónaposan csak 1x kelt, azóta folyamatosan romlik. Szeptembertől egyre többször kel, és vannak éjszakák, amikor rajtam akar csak aludni.

Anyatejes, 1 hete elkezdtük a hozzátáplálást, ez annyiból megzavarja, hogy ismét kora reggel kakil. Nem cumizik. Erősen frontérzékeny.

2009. nov. 16. 07:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiunk este 9 körül alszik el és reggel 6-7-ig alszik egyfolytában. Néha 1x felébred, talán rosszat álmodik, vagy kényelmetlenül fekszik, de megigazítom és alszik tovább. Tápszeres baba és már 2 húnapja elkezdtem a hozzátáplálást, de este és reggel még tápszert kap.
2009. nov. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!