7 hósom alig eszi a tápszert. Napi kb.200-300 ml-t iszik meg. Próbálok neki uzsira tejpépet adni, de még úgy is alig van még a napi 0,5 l tejalapú étkezés. Mit tehetnék?
alsó kettő van már, nem tudom bújnak e épp, mert már egy hónapja is láttam már pirosnak sőt, a lentiek melletti fogakat is látom az ínyében.
szóval a foga lehet?
nem akarok mindent a fogára fogni. mert ugye ha nyűgös, ha nem alszik jól, ha sírdogál. .. most már meg az evés is :)
Ha már hetek óta tart az étvágytalanság, esetleg a súlyfejlődésben is megakadt, akkor szóba jöhet8ne) egy komplett orvosi vizsgálat is! Lehet, hogy tényleg csak a fogacskája, de biztos, ami biztos alapon...
A csecsemők vízigényéről egy szösszenet:
"A víz testünk jelentős alkotórésze. A csecsemő testének 70%-a víz! Oldószer, amely a szervezet anyagcseréjében végbemenő vegyi folyamatokban jelentős. Szállítja a különböző anyagcseretermékeket.Mivel a kisbabák veséje gyengébben koncentrál, mint a felnőtté, a bomlástermékek kiválasztásához nagyobb mennyiségű vízre van szükség. A víz szerepet játszik a hőszabályozásban is.
A csecsemő napi vízigénye testtömegkilógrammonként 150-160 ml. Fokozódik a vízszükséglet, ha az elfogyasztott tápláléknak nagy a fehérje és sótartalma, mivel a fehérjebontás során keletkező bomlástermékek kiválasztásához nagyobb mennyiségű vízre van szükség. (Figyelem! Hozzátáplálásnál még fontosabb!) Különös gonddal kell a folyadékpótlásról gondoskodni, ha a külső hőmérséklet emelkedik, (pl.kánikulában, túlfűtött helyiségben) vagy, ha valamilyen okból nagyfokú folyadékvesztést észlelünk (hányás, hasmenés).
A csecsemő nem bírja a szomjazást, így könnyen jelentkezhetnek a kiszáradás tünetei: a száj és a nyelv kiszárad, a kutacsok beesnek, a bőr szárazzá válik és könnyen elemelhető. Nagyon sajnálatos, hogy a mai „modern felfogás szerint" a csecsemőnek csak anyatejre/babatejre van szüksége! Javaslom a kételkedőknek, hogy próbáljanak ki egy napot, amikor csak tejjel olthatják szomjúságukat..."
Speciális orvosi vizsgálatokra háziorvostól lehet beutalót kérni abban az esetben, ha ő is úgy ítéli, hogy szükséges, de egyénileg is megkereshetik a szülők az illetékes intézményeket!
Gyanús magatartási tünetek 7-9 hónapos csecsemőknél:
Mikor, mit kell figyelni? Milyen tünetek esetén érdemes (kell) felkeresni Osztályunkat?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!